Gonty bitumiczne – tanio, ładnie i solidnie

Gonty bitumiczne stanowią nie tylko rozwiązanie tanie, ale również atrakcyjne z co najmniej kilku powodów. Z czego powstają popularne gonty? Jak przebiega układanie tego materiału na dachu i jakie są największe zalety tego rodzaju pokrycia dachowego?

Czym są gonty bitumiczne?

Gdy weźmiemy do ręki dachówkę bitumiczną to trudno sobie wyobrazić, że materiał ten na dachu może stanowić prawdziwą ozdobę domu. Jednak gotowy dach wygląda naprawdę estetycznie, a ze względu na swoją lekkość układanie go to naprawdę nic uciążliwego.

Podstawą gontu jest rdzeń z włókniny szklanej zatopionej w bitumie, stanowiący podkład nośny dla pozostałych warstw. Włóknina z bitum odpowiada za dużą wytrzymałość i szczelność pokrycia.

Budowa dachówki gontowej

Wierzch gontu pokryty jest posypką mineralną, odpowiadającą za ochronę przed nagrzewaniem i szkodliwym działaniem promieni UV.

Dachy gontowe dobrze radzą sobie również z deszczem, śniegiem oraz zmianami temperatury.

Spód gontu stanowi albo drobnoziarnista posypka, albo folia, sprawiająca że paczkowane gonty nie przyklejają się do siebie.

Gonty bitumiczne, w przeciwieństwie do blachy, są elastyczne i łatwe w modelowaniu, a to sprawia że układanie jest nie tylko wygodne, ale również możliwe na nawet najbardziej skomplikowanych zadaszeniach.

Walory estetyczne

Bez względu na najważniejsze walory użytkowe, estetyka wciąż pozostaje pierwszym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego pokrycia dachowego. W przypadku dachówek bitumicznych kolor uzależniony jest od rodzaju posypki – może być więc jednolity, cieniowany lub melanż.

Dobre pokrycia dachowe z gontów bitumicznych to coraz częściej spotykane rozwiązanie, a firmy dekarskie, takie jak mazowiecki Dachlux, oferują gonty sprowadzane od wiodących producentów.

Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem, jeśli szukamy pokrycia dachowego zarówno niedrogiego, jak i prostego i lekkiego w układaniu.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >