Kiedy warto jest zastosować dźwiękochłonne okna dachowe?

Przed montażem albo wymianą pokrycia dachowego trzeba się zastanowić, czy przestrzeń na poddaszu będzie przeznaczona do stworzenia pomieszczeń użytkowych. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to należy zastanowić się nad tym, jakie okna dachowe najlepiej się sprawdzą. Jednym z rozwiązań, które warto wówczas wziąć pod uwagę, aby zapewnić sobie jak największy komfort, jest inwestycja w dźwiękochłonne okna dachowe. Czym się charakteryzują, jakie mają zalety i komu przydadzą się najbardziej?

Po co montować okna dźwiękoszczelne na dachu?

Przed przeprowadzeniem prac montażowych albo remontowych konstrukcji domu warto zastanowić się nad tym, jakie rozwiązania będą jak najbardziej funkcjonalne. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na to, że zarówno dachówka ceramiczna czy inne pokrycie, jak i wszelkie akcesoria najczęściej są inwestycją na wiele lat. Nad montażem dźwiękochłonnych okien dachowych powinny się przede wszystkim zastanowić osoby, które:

  • chcą zadbać o komfort akustyczny w domu,
  • wiedzą, że w bliskiej okolicy generowany jest zauważalny hałas, na przykład przez samochody (nieruchomości znajdujące się przy ruchliwych ulicach),
  • zależy im na komfortowym wypoczynku,
  • pracują w domu i chcą zadbać o dobre warunki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna dźwiękoszczelne na dach?

Wiemy już, że w okna dźwiękoszczelne warto zainwestować w wielu przypadkach. Istotne jest również, na co zwracać uwagę, poszukując takich okien dachowych. Do najważniejszych kryteriów zaliczamy oczywiście współczynnik izolacyjności akustycznej (Rw). Parametr w przypadku standardowych okien najczęściej jest na poziomie 30 dB, jeśli natomiast chodzi o omawiane produkty to najlepiej, jeśli będzie wynosił co najmniej 35 dB.

Aby osiągnąć taki efekt, producenci zazwyczaj stosują grubsze szyby, a do tego wykorzystują też wzmocnione okucia i profile. Decydując się na zakup okien dźwiękoszczelnych, dobrze zainwestować w produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Na szczególną uwagę zasługują między innymi takie firmy jak Roto, Velux oraz Fakro.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >