Modny dach czyli najnowsze dekarskie trendy

Rzadko myślimy o dachu, w kontekście mody i stylu. A jednak ten element architektury jest również oczkiem w głowie projektantów i potrafi autentycznie zachwycić. Ponad najnowsze pomysły i inspiracje na modny dach!

Bogactwo materiałów, kształtów i stylów

Myśląc o modnym dachu, pamiętajmy, że im na bardziej skomplikowaną i wyszukaną konstrukcję się zdecydujemy, tym więcej będzie nas kosztowała jego realizacja. Na szczęście wiele obecnych trendów cechu prostota, połączona z elegancją. Przez lata dominowała moda na proste dachy,  obecnie coraz częściej decydujemy się na dwuspadowe dachy ukośne, w których często montowane są okna, przez które światło wpada na poddasze.

Jednak płaskie dachy nie wyszły zupełnie z mody z uwagi na szereg zalet, które posiadają: na dachu możemy zbudować sobie efektowny ogród, dzięki czemu nasz dom będzie zawsze blisko natury.

Hitem ostatnich lat są dachy z zamontowanymi panelami fotowoltaicznymi, dzięki czemu będziemy pozyskiwać odnawialną energię prosto ze słońca, którą zasilimy wszystkie urządzenia, które mamy w domu. Obecnie można uzyskać dopłaty na montaż paneli, więc warto się tym zainteresować.

Wybierając pokrycia dachowe stawia się dziś na materiały wysokiej jakości i minimalizm. Popularnością cieszą się pokrycia ceramiczne, blachodachówki czy pokrycia betonowe. Niektórzy decydują się również na pokrycie drewniane.

Jeśli chodzi o kolor dachówki, powinien on być przede wszystkim dobrze zestawiony z resztą budynku oraz dopasowany do okolicy, tak, aby dobrze komponował się z innymi domostwami. Warto przemyśleć to dokładnie, ponieważ dach to ten element, który wymieniamy dość rzadko i zostaniemy z nim na lata. Warto pamiętać, że zbyt ciemny kolor dachu, szczególnie wykonanego z blachy, może się mocno nagrzewać.

Wybierając dach warto zadbać również o wysokiej jakości okna dachowe. Producenci coraz częściej dbają o to, by były one odporne na różne warunki atmosferyczne, dobrze wentylowały i były łatwe w myciu. Wśród cech, na które warto zwrócić uwagę jest też izolacja dźwiękowa. Popularność rozwiązań inteligentnego domu sprawia, że coraz częściej można kupić okna, których otwieraniem i zamykaniem można elektronicznie sterować.

Swoje pomysły i inspiracje możesz zrealizować robiąc zakupy w naszej hurtowni pokryć dachowych. W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości pokrycia dachowe, okna, materiały do termoizolacji i akcesoria. Nasi pracownicy chętnie pomogą wybrać dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Odwiedź naszą stronę, by sprawdzić co posiadamy w ofercie!Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >