Na jakich dachach dobrze sprawdzają się gonty bitumiczne?

W hurtowniach pokryć dachowych można znaleźć naprawdę wiele rozwiązań, jeśli chodzi o materiały. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład blachodachówki, które łączą wysoką jakość i atrakcyjną cenę czy blachówki ceramiczne, które są najtrwalsze. Oprócz tego warto zwrócić uwagę również na gonty bitumiczne. Czym się charakteryzuję i na jakich dachach sprawdzą się najlepiej?

Co należy wiedzieć na temat gontów bitumicznych?

Na początek warto pokrótce scharakteryzować gonty bitumiczne. Materiał, z którego są produkowane to włókno szklane wyposażone w dodatkową warstwę izolacyjną. Pokrycie wyróżnia się przede wszystkim dużą odpornością na wilgoć oraz łatwym montażem. Masy bitumiczne są doceniane przede wszystkim za to, że nie tracą swoich właściwości pod wpływem niskich i wysokich temperatur, a także intensywnych opadów deszczu i śniegu. Warto również zwrócić uwagę na to, że gonty bitumiczne gwarantują dobrą izolację termiczną, co przekłada się na komfort domowników oraz oszczędność energii.

Kiedy warto zdecydować się na montaż gontów bitumicznych?

Dobór odpowiedniego pokrycia dachowego nie jest prosty. Na przykład dachówka ceramiczna sprawdzi się wyłącznie na solidnych konstrukcjach. Jeśli natomiast chodzi o gonty bitumiczne, to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich niewielki ciężar. Dzięki temu będą odpowiednie do pokrywania dachów o kącie nachylenia od 12 do 75 stopni. Dobrze dopasowują się do podłoża, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je na dachach o skomplikowanych kształtach, na przykład łukowych.

Będą odpowiednie wszędzie tam, gdzie występują wielopołaciowe dachy oraz konstrukcje z licznymi załamaniami czy narożami. W związku ze wspomnianym niewielkim ciężarem można je wykorzystać również w przypadku starszych albo naruszonych więźb. Jeśli natomiast chodzi o wymagania tego pokrycia, to jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest ta, że gonty bitumiczne mogą być kładzione wyłącznie na odpowiednio sztywnych dachach. W praktyce oznacza to, że niezbędne jest wykonanie dobrego podkładu.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >