Najlepsze pokrycia dachowe na dachy skośne

Dachy skośne są nie tylko niezwykle estetyczne, lecz także funkcjonalne. Przede wszystkim nie zbiera się na nich woda ani śnieg; opady spływają z nich w sposób naturalny. Dlatego też pokrycia, przeznaczone na dachy skośne nie wymagają aż tak dużej szczelności, jak te, na dachy płaskie.

Dlaczego dachy skośne warto pokrywać dachówkami?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie na dachach skośnych dachówek ceramicznych lub betonowych, dostępnych w różnych kształtach: mnicha, karpiówki lub prostokątów. Skośny dach doskonale wyeksponuje ich kolor: ceglasty, brązowy bądź grafitowy. Dachówki idealnie komponują się ze stylem architektonicznym domów o dachach innych niż płaskie. Jednocześnie są to pokrycia niezwykle trwałe, wytrzymałe, odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne i na silne wiatry.

Czy blachodachówka nadaje się na nierówne dachy?

Na dachach skośnych idealnie sprawdzi się również blachodachówka. Jej przewagą nad dachówkami jest jej niższa cena, a także nieco większa możliwość wyboru w zakresie profilu, koloru i powłoki. Ta ostatnia wpływa nie tylko na estetykę blachodachówki, ale przede wszystkim na jej żywotność. Posypka, składająca się z drobnoziarnistego kruszywa kamiennego lub ceramicznego, powleczona żywicą akrylową i wzmocniona biocydami znacznie opóźni pojawianie się zielonego nalotu na poszyciu.

Gont bitumiczny jako idealne pokrycie skośnego dachu

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również gonty bitumiczne, które z powodzeniem mogą być montowane na dachach skośnych, zwłaszcza tych z lukarnami oraz oknami dachowymi. Pasy gontów są dość wąskie, dlatego przy ich układaniu wokół wyłazów dachowych nie powstaje dużo odpadów. Ponadto gonty są lekkie, elastyczne, łatwe w montażu i nieobciążające nadmiernie więźby dachowej.

Dachy skośne zatem stwarzają duże możliwości w zakresie wyboru poszycia. Zarówno dachówki, jak i blachodachówki oraz gonty bitumiczne bardzo dobrze się na nich sprawdzą.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >