Kilka słów o rodzajach systemów rynnowych i rynien

System rynnowy, który odpowiedzialny jest za bezpośrednie odprowadzanie wody deszczowej z dachu, dobiera się w zależności od naszych potrzeb oraz parametrów budynku. Systemy rynnowe mogą różnić się od siebie wymiarami oraz typem.

Wymiary rur w systemach rynnowych

Poszczególne systemy rynnowe różnią się od siebie parametrami, przede wszystkim wymiarem.

System  75 posiada rynnę 75 mm wraz z rurą spustową o wymiarze 63 mm. Ich przeznaczenie to małe budynki takie, jak lokale mieszkalne czy garaże. Może być on również wykorzystywany w przypadku balkonów i mansard.

System 100 składa się z rynny 100 mm oraz rury spustowej 90 mm. System rynnowy 100 stosuje się w większych budynkach mieszkalnych, np. domach jednorodzinnych. Czasem w lokalach usługowych, handlowych o mniejszych gabarytach oraz małych magazynach.

System 125, spotykamy najczęściej w blokach, większych magazynach, bądź obiektach przemysłowych, składa się z rury 125 mm i rury spustowej 90 lub 100 mm.

Największy z systemów, tzw. system 150, stosuje się jedynie w przypadku naprawdę dużych obiektów –  hal magazynowych, budynków przemysłowych itp.

Pozostałe systemy rynnowe

Innowacyjnym rozwiązaniem jest system bezokapowy, składający się z rynny ze stali z profilem prostokątnym oraz rury spustowej PCV. Oryginalność systemu bezokapowego polega na tym, iż można go stosować w budynkach, które nie posiadają tradycyjnego okapu.

System Galeo STAL to regulowany narożnik umożliwiający  zastosowanie wybranego kąta, co ułatwia montaż. Kolejny system, nazwany ProAqa, zawiera rury wykonane z tworzywa sztucznego, w półokrągłym kształcie, co zapewnia szczelność i trwałość konstrukcji. Z kolei system Flamingo  wytworzono ze stali.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >