Uszkodzony system rynnowy – naprawa czy wymiana rynien na nowe?

W sytuacji, gdy nasz system rynnowy uległ uszkodzeniu stajemy przed dylematem: czy zdecydować się naprawę poszczególnych elementów, czy lepszym rozwiązaniem będzie wymiana całego systemu. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i aby podjąć właściwą decyzję należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Dowiedz się kiedy powinieneś zdecydować się na naprawę, a kiedy lepszym rozwiązaniem będzie wymiana.

Musisz ocenić stan techniczny systemu rynnowego

Przed podjęciem decyzji powinieneś dokonać przeglądu stanu technicznego systemu rynnowego. Na początku należy sprawdzić czy woda spływa właściwie, zorientować się czy są widoczne uszkodzenia mechaniczne: dziury, pęknięcia, wygięcia. Sprawdź również, czy rynny nie są trawione przez rdzę. Duża ilość ubytków i usterek to jasny sygnał, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana całego systemu.

Naprawa sprawdzi się natomiast w przypadku drobnych, niewielkich uszkodzeń, które można usunąć niewielkich nakładem pracy, czasu i pieniędzy. Wiele osób decyduje się na wymianę systemu rynnowego przy okazji wymiany lub naprawy pokrycia dachu – jeśli planujesz w najbliższym czasie tego typu inwestycję, warto połączyć te działania. Jednocześnie bardzo złym pomysłem będzie wymiana dachu i zostawienie starego systemu rynnowego – zarówno z uwagi na estetykę, bezpieczeństwo, jak i funkcjonalność.

Decydując się na wymianę systemu rynnowego warto postawić na materiały o długim czasie użytkowania: świetnie sprawdzą się rynny miedziane, aluminiowe czy wykonane z mieszkanki cynku i tytanu. Po wymianie systemu rynnowego warto zadbać o jego odpowiednią eksploatację, aby w przyszłości uniknąć konieczności naprawy lub wymiany systemu.

W ofercie naszej hurtowni znajdują się systemy odwadniania renomowanych producentów o wysokich walorach estetycznych i użytkowych. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, zapoznania się  z ofertą. W razie pytań możesz uzyskać szczegółowe i wyczerpujące informacje, wraz z profesjonalnym doradztwem od naszych pracowników, zarówno jeśli planujesz naprawę, jak i wymianę systemu rynnowego.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >