Co ma wpływ na stale utrzymującą się popularność blachodachówek?

Czasy, kiedy blaszane dachy kojarzyły się z najtańszym rozwiązaniem, już dawno minęły. Obecnie blachodachówka należy do najczęściej wybieranych pokryć dachowych i konkuruje z niezwykle elegancką i drogą dachówką ceramiczną. Wpływają na to zalety nowoczesnych produktów, które doceniają osoby z całej Polski. Dlaczego warto skorzystać z blachodachówek?

Szeroki wybór blachodachówki

Blachodachówka jeszcze kilkanaście lat temu była uważana za niskobudżetowe rozwiązanie. Dziś coraz więcej osób decyduje się na takie pokrycie dachowe zarówno przy domach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Producenci artykułów budowlanych dokładają wszelkich starań, by dostarczyć klientom towary z najwyższej półki zgodne z wszystkimi normami wprowadzonymi przez Unię Europejską. Dzięki temu w sklepach i hurtowniach pokryć dachowych dostępne są materiały w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w różnych kształtach. Blachodachówka stała się uniwersalnym produktem wykorzystywanym także do pokrycia budynków gospodarczych, gdzie dużą rolę odgrywa wysoka wytrzymałość.

Właściwości blachodachówki

Dach to część domu odpowiadająca za ochronę przed zawilgoceniem ścian oraz więźby. Z tego względu przy jego budowie należy użyć materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. I takie są właśnie nowoczesne blachodachówki. Wyróżniają się wytrzymałością także na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wytrzymują zarówno niskie, jak i wysokie temperatury, przy czym nie tracą koloru pod wpływem działania intensywnych promieni słonecznych. Poprawnie założone pokrycie wytrzyma porywiste wiatry, obfite opady czy nawet grad.

Blacha to materiał idealny do dachów ze starą więźbą, która nie powinna być dodatkowo obciążana. W przeciwieństwie do dachówek betonowych lub ceramicznym materiał ten jest lekki. Dlatego eksperci często podkreślają, że to właśnie blacha jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza przy krokwiach o naruszonej strukturze. Montaż blachodachówki jest stosunkowo łatwy i nie zabiera dużo czasu, co pozwala przyśpieszyć remont bądź budowę dachu od podstaw.

Niskie koszty

Nie można także zapomnieć o czynniku finansowym. Specjaliści z hurtowni Dachlux zajmującej się dystrybucją pokryć dachowych podkreślają, że cena blachodachówki przy takich właściwościach może pozytywnie zaskoczyć:

Zakup pokrycia dachowego oraz jego montaż jest sporą inwestycją. Do najdroższych produktów należy dachówka ceramiczna. Nowoczesne blachodachówki świetnie imitują elegancką dachówkę. Biorąc pod uwagę jej stosunkowo niską cenę, jest to bardzo dobra inwestycja. Blaszane dachy są powszechnie wykorzystywane zarówno w sektorze prywatnym, jak i przemysłowym. Właściciele domów doceniają ich wytrzymałość oraz niezwykle estetyczną jakość wykonania. To właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup blachodachówki.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >