Kilka zasad prawidłowego montażu systemu rynnowego

Sposób montażu systemu rynnowego, inaczej nazywanego systemem odwadniania, może różnić się od siebie ze względu na niektóre czynniki, np. wybór konkretnego rodzaju systemu rynnowego czy materiał, z jakiego zostały wykonane rynny. Należy jednak pamiętać o kilku najważniejszych zasadach montażu systemów rynnowych.

Ogólne warunki montażu rynien

Przed przystąpieniem do montażu rynien należy ocenić stan i rozmiar budynku, przeanalizować jego konstrukcję oraz zaplanować, jak powinny zostać umiejscowione poszczególne elementy rynien. Systemy rynnowe powinny być montowane w sprzyjających warunkach atmosferycznych, głównie ze względu na czynniki zewnętrzne mogące negatywnie wpływać na prawidłowości przeprowadzanych prac. Niewskazane jest więc dokonywanie montażu przy ujemnych temperaturach, jak również w trakcie obfitych  opadów bądź upałów.

Montaż rynien krok po kroku

Pierwszym elementem, który należy zamocować, są haki przytwierdzane bezpośrednio do ściany budynków. To na nich opierać się będą kolejne elementy. Montuje się je wzdłuż sznura, zachowując jednocześnie odpowiednie odstępy. Następnym krokiem jest montaż rynien. Ich liczba oraz łączenie zależeć będzie od tego, jaki system rynnowy wybraliśmy oraz  wielkości budynku. Bezpośrednio do dachu montuje się tzw. sztucer, a następnie rynny. Następujące po sobie elementy systemu rynnowego mocuje się za pomocą specjalnych łączników, pozwalających na dowolne łączenie rynien. W niektórych przypadkach potrzebne będą  narożniki i zatyczki.

Finalnie, rury spustowe podłącza się do kanalizacji, co zapewnia prawidłowe odprowadzanie opadów.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >