Naturalne światło. System świetlików

Naturalne światło jest najlepsze dla ludzkiego organizmu. Nie tylko dodaje nam energii i pobudza nas do działania, ale nawet potrafi zwalczać bakterie. Z tego powodu we własnym domu powinniśmy starać się w maksymalny sposób wykorzystać naturalne światło dzienne, decydując się na odpowiedni system świetlików.

Świetliki idealnym zastępstwem dla okien

Świetliki są najlepszym sposobem na wpuszczenie do domu światła dziennego, jeśli nie mamy możliwości zamontowania okien dachowych bądź pionowych. Zapewniają dostęp do promieni słonecznych, które rozjaśnią każde wnętrze i zapewnią niewątpliwe korzyści zdrowotne dla naszego organizmu – mówi nasz specjalista z Hurtowni pokryć dachowych – Dachlux. Świetlik może również stanowić dodatkowe źródło światła, pozwalając uzyskać oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

Rodzaje świetlików

Wyróżnia się wiele rodzajów świetlików, na które decydujemy się w zależności od potrzeb. Jednym z nich są świetliki tunelowe, doprowadzające światło przez specjalnie zamontowany w dachu tunel. Można je zastosować zarówno przy dachach płaskich, jak i skośnych. Innym typem są świetliki rurowe czy świetliki z giętką rurą światłonośną SLT z kopułą. Każdy z nich pozwala doświetlić wnętrza, nawet te, które dotychczas były ciemne i przez to niezdatne do normalnego użytkowania.

W jaki sposób dobrać ilość oraz wielkość świetlików?

System świetlików powinien być dobrany w zależności od rodzaju pomieszczenia. Najważniejsze znaczenie ma wielkość pomieszczenia, a dokładniej jego wysokość oraz kształt, a także zastosowane we wnętrzu kolory. Ciemne ściany dodatkowo przytłaczają pokój, dlatego warto ich unikać, jeśli chcemy cieszyć się przyjemną aranżacją. Ponadto, na dobór świetlików wpływ ma również rozstaw mebli i innych dodatków, które zamierzamy umieścić w danym pomieszczeniu.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >