Blachodachówka w pigułce

Blachodachówka jest wciąż jednym z najchętniej kupowanych pokryć dachowych. Doskonale imituje zwykłą dachówkę, a do tego jest szybka w montażu. Jej głównym atutem jest stosunkowo niska cena, przy czym pokrycie wygląda naprawdę bardzo estetycznie. Decydując się na zakup blachodachówki, warto poradzić się obsługi sklepu, która podpowie nam, jaki typ wybrać i jaki model sprawdzi się najlepiej na naszym dachu.

Różne powłoki

Blachodachówki mogą być pokryte różnymi powłokami. Różną się one od siebie nie tylko wizualnie, ale pełnią też różne funkcje. Blachodachówka może być między innymi pokryta poliestrem, dzięki któremu jest ona gładka i lśniąca (w wersji standard) lub chropowata (w wersji matowej). To najstarszy typ powłoki, jest stosunkowo tani. Klienci mają do wyboru wiele różnych kolorów. Innym typem powłoki jest plastizol. Jest on odporniejszy na szkodliwe związki chemiczne i trwalszy niż poliester. Ta powłoka sprawia również, że blachodachówka może być nieco grubsza (co warto wziąć pod uwagę przed montażem). Powłoka z puralu z kolei sprawia, że dana blachodachówka jest nico droższa. To dlatego, że pural jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i skrajne warunki pogodowe. Jednak powłoki z puralu nie występują w tak szerokiej gamie kolorystycznej, jak tańsza blachodachówka. Innym typem powłoki jest PVDF, która sprawia, że dana blachodachówka jest bardzo wytrzymała i stosunkowo gruba. Jest ona niezwykle odporna również na zanieczyszczenia powietrza.

Montaż blachodachówki

Przed montażem blachodachówki należy odpowiednio wykonać krokwie, łaty i kontrłaty. Pod krokwiami powinna znaleźć się dodatkowo warstwa izolacyjna. Arkusze blachodachówki montuje się w zależności od rowków odprowadzających wodę. Jeśli rowek znajduje się po lewej stronie, to arkusz montujemy od strony prawej i odwrotnie. Na końcu montuje się system rynnowy. Pokrycia dachowe z blachodachówki są równie łatwe w konserwacji. Najprostszą metodą na to jest umycie dachu myjką wysokociśnieniową z użyciem specjalnego preparatu konserwującego do blachodachówki dostępnego w sklepach.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >