Blaszane pokrycia dachowe – jakie rozwiązania są dostępne na rynku?

Blaszane pokrycia dachowe od lat cieszą się na rynku ogromną popularnością, głównie ze względu na swoją atrakcyjną cenę oraz właściwości. Dlaczego warto zainwestować w blaszane pokrycie dachowe i jakie są jego rodzaje? Przekonaj się sam!

Blacha tradycyjna

Zasadniczo wyróżnić możemy blachę tradycyjną, w tym:

  • blachę trapezową
  • blachę falistą
  • blachę płaską

Wszystkie mogą być wykonane ze stali, w wersji ocynkowanej, pokrytej stopem aluminium, cynku i krzemu, a także w wersji ocynkowanej powlekanej poliestrami, puralem, mastizolem lub PVDF.

Najtrwalsze z blaszanych pokryć dachowych będą te z posypką, pokryte granulatem ceramicznym, który ma za zadanie imitację dachówki ceramicznej lub z posypką mineralną kwarcową bądź łupkową. Nie tylko są trwałe i estetyczne, ale przede wszystkim mają właściwości akustyczne.

Na rynku spotkamy także blachy aluminiowe, powlekane poliestrem, odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne oraz miedziane, nie wymagające czyszczenia i konserwacji. Z czasem zachodzą patyną. Blachy cynkowe mają z kolei powłoki poliestrowe, wzbogacone tytanem.

Blachodachówka

Rozwiązaniem odwiecznego problemu osób stawiających własny dom; blacha czy dachówka jest zastosowanie blachodachówki.

Blachodachówka na pierwszy rzut oka nie różni się od dachówki. Produkowana ze stalowej blachy, ocynkowana z obu stron i dodatkowo pokryta lakierem, jest odporna na korozję oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Ze względu na swój lekki ciężar może być kładziona na nowych, mocnych więźb dachowych lub tych, mających kilkanaście lat.

Ponadto jest dostępna w wielu różnych odcieniach i kolorach, które dopasujemy do koloru elewacji domu.

Na końcu warto wspomnieć, że nie wymaga zbyt wielu skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Wysoka jakość idąca w parze z niską ceną sprawiają, że jest ona szczególnie chętnie wybierana przez klientów. Jeśli montaż zlecimy fachowcom możemy mieć pewność, że nasz dach będzie już z daleka prezentował się okazale.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >