Charakterystyka dachówek cementowych

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego nie jest prostym zadaniem. Trzeba wówczas wziąć pod uwagę kąt nachylenia dachu, warunki atmosferyczne, na które będzie narażony czy kwestie estetyczne. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, a decyzja o tym, czy lepiej sprawdzi się blachodachówka, czy może dachówka ceramiczna często wymaga konsultacji ze specjalistą. Na uwagę zasługują też coraz popularniejsze dachówki cementowe. Czym się wyróżniają, jakie są ich zalety i na jakich dachach najlepiej się sprawdzą?

Czym właściwie są dachówki cementowe?

Osoby, które odwiedzają naszą hurtownię pokryć dachowych, często pytają nie tylko o zalety dachówek blaszanych czy bitumicznych, ale również o to, z jakich materiałów są produkowane. Jeśli chodzi o omawiane dachówki cementowe, nazywane również betonowymi, to warto o nich wiedzieć przede wszystkim, że powstają z piasku, cementu oraz pigmentów. Podczas produkcji są również sezonowane w specjalnych komorach, a następnie malowane farbą akrylową w celu nadania pożądanego koloru. Najczęściej zdarza się tak, że dachówki występują w odcieniach czerwieni, ale w sklepach dostępne są też inne warianty. Oprócz tego warto o nich wiedzieć, że są większe od dachówek ceramicznych, a ich wymiary zwykle wynoszą 42 × 33 cm, więc potrzebnych jest 10 sztuk na 1 m2. Nasi Klienci najczęściej decydują się na modele, które mają po dwie fale.

Jakie są zalety dachówek cementowych? Na jakich dachach się sprawdzą?

Popularność dachówek cementowych wynika nie tylko z walorów estetycznych, ale również z uwagi na ich parametry użytkowe. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że dachówki betonowe są wytrzymałe. Wyróżniają się odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Nie ulegają zniszczeniu nawet na skutek działania promieni UV ani działania bardzo niskich temperatur. W związku z tym nie tracą na funkcjonalności, a do tego zachowują unikalny wygląd mimo wielu lat użytkowania.

Oprócz tego dachówki cementowe są też odporne na uszkodzenia mechaniczne, a do tego ich montaż nie jest skomplikowany. Dla wielu osób ważne może okazać się, że omawiane pokrycie jest ekologiczne – powstaje tylko z naturalnych składników. Ponadto taka dachówka jest również niepalna, skutecznie tłumi dźwięki pochodzące z zewnątrz, jest odporna na działanie szkodników oraz ma doskonałe właściwości izolacyjne.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >