Co lepiej wybrać: papa czy gont bitumiczny?

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zabezpieczenie budynku przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych oraz stabilizację obiektu. Właśnie dlatego poszukując optymalnego rozwiązania, warto wziąć pod uwagę różne materiały. Często zdarza się tak, że nasi Klienci porównują papę oraz gonty bitumiczne. Czym się charakteryzuje każde z tych pokryć i które z nich lepiej wybrać?

Kiedy warto zdecydować się na papę?

Przed wyborem odpowiedniego pokrycia dachowego w pierwszej kolejności warto zapoznać się ze specyfiką każdego z nich. Osoby, które nie chcą się zdecydować na najpopularniejszą blachodachówkę,  często biorą pod uwagę na przykład papę. Warto o niej wiedzieć przede wszystkim, że składa się z kilku warstw i w zależności od potrzeb może pełnić funkcję samodzielnego pokrycia albo dodatkowej izolacji.

Ponadto materiał jest odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych oraz uszkodzeń mechanicznych. Papa termozgrzewalna jest również odporna na rozciąganie i zgniatanie. Niektórzy uważają jednak, że produkt prezentuje się mało estetycznie, w związku z czym poszukują bardziej efektownych alternatyw.

Czy warto pokryć dach gontem bitumicznym?

Osoby, które odwiedzają naszą hurtownię pokryć dachowych, nierzadko pytają o to, czy warto zdecydować się na zakup gontów bitumicznych. O materiale należy wiedzieć, że składa się z wytrzymałego włókna szklanego i dodatkowej warstwy izolacyjnej. Do zalet gontów zaliczamy:

  • estetyczny wygląd – nie tracą swoich właściwości i walorów wizualnych pod wpływem działania intensywnych promieni słonecznych,
  • odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych,
  • wytrzymałość – gonty nie ulegają zniszczeniu pod wpływem niskich temperatur oraz opadów deszczu i śniegu,
  • dobrą izolację termiczną.

Zastanawiając się nad tym, które rozwiązanie będzie lepsze, warto wziąć pod uwagę fakt, że papa ma świetne właściwości wytrzymałościowe, natomiast gonty znacznie lepiej się prezentują, również są trwałe, a do tego łatwe w montażu.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >