Co to jest blachodachówka modułowa?

Jesteś pod wrażeniem ceramicznych i betonowych dachówek, jednak nie stać cię na ich kupno, a zwykła blacha wydaje ci się zbyt pospolita? Idealnym rozwiązaniem właśnie dla ciebie będzie blachodachówka, łącząca w sobie zalety obu tych pokryć dachowych.

Estetyczna, trwała, solidna i wytrzymała przetrwa najgorsze burze, opady śniegu, gradu, a także upalne lata i obfite deszcze. Możesz wybrać blachodachówkę:

  • w arkuszach
  • modułową

W czym tkwi sekret tej drugiej?

Modułowa, czyli jaka?

Na blachodachówkę modułową składać się będzie pojedynczy lub podwójny rząd dachówek. Omawiany typ pokrycia dachowego będzie miał mniejszą długość niż arkusze. Jest także łatwiejszy w instalacji niż jego tradycyjny odpowiednik w arkuszach, gdyż aby zastosować blachodachówkę modułową niepotrzebne będą pomiary dachu; wystarczyć będzie informacja o jego powierzchni.  Nadają się zarówno do prostych, dwuspadowych dachów, jak i tych o bardziej skomplikowanej konstrukcji.

Ponadto blachodachówki modułowej nie trzeba przycinać na końcach połaci dachowych.

Zalety modułu

Blachodachówka modułowa cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje zalety.

Przede wszystkim jest łatwiejsza w transporcie i montażu; nie wygina się i nie wyślizguje podczas wciągania, odmierzania i cięcia. Ponadto panele pozwalają idealnie dostosować moduł do powierzchni i kształtu dachu.

Co więcej, tego typu pokrycie dachowe jest niezwykle lekkie, a jednocześnie sztywne i mocne. Woda nie zalega między arkuszami, a odporność na rdzewienie zapewnia powłoka antykorozyjna.

Nie można pominąć także walorów estetycznych blachodachówki modułowej.

Jej krawędzie są bardzo precyzyjnie wykończone, a przetłoczenia odpowiednio uformowane, do złudzenia przypominając dachówkę.

Łączenia są niezauważalne, a całość sprawia bardzo estetyczne wrażenie. Zastosowanie powłoki z posypką ceramiczną zwiększa natomiast szorstkość powierzchni, przez co zimą zapobiegniemy zsuwaniu się śniegu. Na koniec warto wspomnieć, iż blachówka taka doskonale odwzorowuje gonty drewniane i bitumiczne.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >