Co zaliczamy do bitumicznych pokryć dachowych?

Bitumiczne pokrycia dachowe to popularne i wszechstronne rozwiązanie stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Ich główną zaletą jest trwałość, łatwość montażu oraz atrakcyjna cena. W artykule omówimy różne rodzaje bitumicznych pokryć dachowych, ich właściwości oraz zastosowanie, aby pomóc czytelnikom zrozumieć, dlaczego warto zainwestować w tego rodzaju materiały budowlane.

Rodzaje bitumicznych pokryć dachowych

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów bitumicznych pokryć dachowych, które różnią się między sobą technologią wykonania oraz zastosowaniem. Do najpopularniejszych należą papy termozgrzewalne, gonty bitumiczne oraz papy na zimno.
  • Papy termozgrzewalne to wyroby produkowane na bazie modyfikowanego bitumu, który jest wzmocniony włóknami szklanymi lub poliestrowymi. Dzięki temu uzyskują one wysoką elastyczność oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych. Papy termozgrzewalne są stosowane przede wszystkim jako warstwa wierzchniego krycia dachów płaskich i skośnych, a także jako izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa w konstrukcjach fundamentowych.
  • Gonty bitumiczne to kolejny rodzaj bitumicznych pokryć dachowych, które są wytwarzane z masy bitumicznej, wzmacnianej włóknami szklanymi lub poliestrowymi. Dachówki bitumiczne, jakie oferujemy w Warszawie, mają formę płaskich płytek, które są układane na dachu w sposób zachodzący na siebie. Dzięki temu uzyskuje się estetyczny wygląd oraz doskonałą szczelność pokrycia. Największą zaletą gontów bitumicznych jest fakt, że podczas opadów w pomieszczeniach jest cicho.
  • Papy na zimno to natomiast materiały izolacyjne, które nie wymagają podgrzewania podczas układania. Są one wykonane z bitumu oksydowanego, który jest wzmocniony włóknami szklanymi lub poliestrowymi. Papy na zimno są stosowane jako dodatkowa warstwa izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej w konstrukcjach fundamentowych oraz jako warstwa naprawcza na istniejących pokryciach dachowych.
Podsumowując, bitumiczne pokrycia dachowe to wszechstronne i trwałe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym.


Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >