Czym są i jakie mają zastosowanie gonty bitumiczne?

Gont bitumiczny to pokrycie dachowe, wytwarzane z asfaltu przemysłowego lub modyfikowanego polimerami albo minerałami. Do jego produkcji używa się również asfaltu poddawanego oksydacji oraz dmuchaniu.

Czym charakteryzują się gonty bitumiczne?                                   

Wnętrze gontu bitumicznego wypełnia włókno szklane, na zewnątrz natomiast pokrywa go asfalt. W naszej ofercie znajdziecie Państwo powłoki dachowe z gruboziarnistą posypką, chroniącą przed negatywnym działaniem promieni słonecznych latem i przed niekontrolowanym zsuwaniem się śniegu zimą.

Od spodu gont można wzmocnić posypką drobnoziarnistą, która zapewnia optymalne łączenie.

Proponowany przez nas rodzaj poszycia jest lekki, a zarazem wytrzymały, a także odporny na skrajne temperatury i związki chemiczne. Jest elastyczny i długoletni.

Jak montować gont bitumiczny?

Gont bitumiczny powinno kłaść się na równym oraz sztywnym podłożu. Jeśli dach charakteryzuje się spadkiem poniżej 18 stopni, należy użyć papy podkładowej. Montaż gontu zaczyna się od okapu. Jego pasy mocuje się gwoździami papowymi. Przesunięcie dla kolejnych gontów wynosi połowę dachu.

Gonty dachowe pokryte są od spodu klejem, dlatego przy wysokiej temperaturze gonty mogą skleić się same. W przeciwnym razie należy użyć nagrzewnicy ręcznej.

Rzędy gontów powinny na siebie nachodzić a między poszyciem a warstwą termoizolacyjną, musi zostać uwzględniona szczelina wentylacyjna.

Jakie jest zastosowanie gontów bitumicznych?                                                                        

Gonty bitumiczne to uniwersalne pokrycia dachowe; można je układać na dachach o różnym kształcie i różnym kącie nachylenia, nawet na tych do 90 stopni. Sprawdzą się idealnie na domach jednorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej.

Nowy gont bitumiczny można układać na starym poszyciu, bez ryzyka nadmiernego obciążenia więźby dachowej.

Warto zdecydować się na gont bitumiczny. Poza wszystkimi zaletami bowiem takimi jak wytrzymałość, odporność na niesprzyjające czynniki atmosferyczne i długowieczność, jest to poszycie niezwykle estetyczne.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >