Czym się charakteryzują okna połaciowe przeznaczone na dachy płaskie?

Płaskie dachy są obecnie dominującym trendem architektonicznym, dlatego okna połaciowe, dostosowane do tego typu konstrukcji, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Sprawdźmy, jakimi parametrami powinny charakteryzować się nowoczesne okna do dachów płaskich i jak wybrać najlepszy model.

Okna połaciowe do dachów płaskich

Okna połaciowe dostępne są w wersjach dwu- i trójwarstwowej, co czyni je doskonałym wyborem do płaskich konstrukcji dachowych. Przed wyborem odpowiedniego okna warto sprawdzić miejsce, w którym zostanie zamontowane – dzięki temu można dowiedzieć się, jaki rodzaj przeszklenia jest wymagany. Warto pamiętać, że nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV jest szkodliwa zarówno dla wnętrza, jak i dla zdrowia domowników. Jeżeli budynek jest skierowany w stronę południową, przeszklenie powinno być umieszczone pionowo lub ukośnie.

Dobór okna połaciowego

Wybierając okna połaciowego do dachu płaskiego, należy wziąć pod uwagę dwa kluczowe czynniki – odporność na wilgoć oraz parametry termoizolacyjne. Okna połaciowe są konstruowane tak, aby dostarczały optymalną ilość naturalnego światła (bez nadmiernego nasłonecznienia pomieszczenia). Wybierając model z powłoką niskoemisyjną można uzyskać optymalny zakres  promieniowania słonecznego, ograniczając jednocześnie straty ciepła. Im większe przeszklenia, tym większy dostęp do światła naturalnego – zgodnie z tą zasadą okna połaciowe dostępne są w wielu rozmiarach – poczynając od kompaktowych okien kwadratowych aż po duże okna prostokątne.
Aby dopełnić wrażenia eleganckiego wykończenia warto dobrać okna o stolarce dopasowanej do połaci dachowej.

Projektując dach płaski z oknami połaciowymi nie ma miejsca na rozwiązania pośrednie. Okna muszą być funkcjonalne, a jednocześnie zaprojektowane z najnowszymi trendami architektonicznymi i dostosowane do aranżacji przestrzeni dachowej. Dopiero łącząc te wszystkie elementy można uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >