Dach solarny SunRoof: jak zbudować piękny i samowystarczalny energetycznie dom?

Już na etapie projektowania wymarzonego domu warto postawić na ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania. Do niedawna najpopularniejszym sposobem korzystania z energii odnawialnej była instalacja tradycyjnych paneli fotowoltaicznych na dachach domów. Przyszłością jest jednak budownictwo zintegrowane z fotowoltaiką – bardziej estetyczne, wydajne i trwałe.

Taką propozycję ma SunRoof – tworzy solarne dachy, fasady oraz wiaty fotowoltaiczne SunPort, a także nowoczesne systemy do inteligentnego zarządzania energią. Pochodząca ze Szwecji technologia pozwala zbudować komfortowy i piękny dom bez kompromisów. Łączy wysoką wydajność z bezpieczeństwem instalacji, zapewniając mieszkańcom maksymalną niezależność energetyczną.

Dach solarny – najwyższa jakość i skandynawski design

Dach SunRoof 2w1 to kompleksowe rozwiązanie – stosuje się jeden produkt, który spełnia dwie funkcje: chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i produkuje darmową energię. Rolę dachówek pełnią wysokiej klasy moduły fotowoltaiczne, które przekształcają promienie słoneczne w prąd. Taki dach wytwarza więcej energii z 1 metra kwadratowego niż konkurencyjne rozwiązania, ma znacznie dłuższą żywotność i jest niezwykle designerski.

Jak się bowiem okazuje, SunRoof perfekcyjnie połączył funkcjonalność, trwałość i doskonały wygląd. Dach 2w1 inspirowany jest skandynawskim minimalizmem – przyciąga wzrok elegancją i dbałością o detale. Stylowa i prosta konstrukcja łatwo dopasowuje się do każdego projektu domu i integruje z materiałami o różnych kształtach i kolorach.

Dlaczego dachy solarne są tak wydajne i trwałe?

Wytrzymałość dachu SunRoof zapewnia autorska technologia, polegająca na innowacyjnym połączeniu trzech warstw konstrukcji.

[thumbnail target=”_self” alt=”sub roof dach solarny” src=”http://blog.dachlux.pl/wp-content/uploads/2022/06/SunRoof-Dach-Porowanie.jpg”]

  • Pierwsza warstwa to system izolacji, który sprawia, że dach 2w1 posiada 100% wodoszczelność.
  • Pierwsza warstwa to system izolacji, który sprawia, że dach 2w1 posiada 100% wodoszczelność.
  • Warstwa środkowa to podkonstrukcja montażowa o całkowitej biodegradowalności, oparta o skandynawskie drewno montażowe.
  • Zewnętrzna warstwa zbudowana jest z wydajnych modułów monokrystalicznych typu glass-glass, co sprawia, że dach pełni jednocześnie funkcję systemu fotowoltaicznego.

Całość działań podejmowanych podczas budowy dachu oraz najwyższej jakości materiały gwarantują jego solidność i niezawodność. Pomimo pozornej delikatności powierzchni pokrycia, termicznie hartowane szkło zapewnia wysoką odporność na czynniki atmosferyczne.

SunRoof 2w1 ma najniższy ślad węglowy w porównaniu z innymi, dostępnymi rozwiązaniami, co nie umknie uwadze świadomych ekologicznie inwestorów. Wybierając dach solarny przejmujemy kontrolę nad rachunkami za prąd, ale też dbamy o dobro planety.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >