Jakie dachówki do domu? – część II

Dach kryty blachą, mimo coraz większej popularności dachówki ceramicznej, wciąż zjednuje sobie wielu zwolenników. Spróbujmy przyjrzeć się z bliska blacho dachówkom i zobaczyć, dlaczego liczba zwolenników dachów krytych blachą wciąż rośnie.

Blachodachówki – lekkie i uniwersalne

Za wyborem blachodachówek przemawia ich uniwersalność – ze względu na swoją lekkość dach kryty blachą nie wymaga niezwykle mocnej więźby dachowej. Mocny szkielet dachu to oczywiście coś, co można ustalić już podczas omawiania wstępnego projektu domu, jednak w sytuacji gdy chcemy położyć nowy dach na starszej budowli – wówczas blacho dachówka, ze swoją wagą nie przekraczającą 6 kg, jest najlepszym rozwiązaniem.

Estetyczny dach w dobrej cenie

Za wyborem rozwiązania z dachem krytym blachą przemawia oczywiście cena – omawiany materiał budowlany należy do najtańszych na rynku. W przypadku bardzo dużej powierzchni dachu i skomplikowanego kształtu dużo bardziej przekonująco wygląda tańszy wariant.
Spośród wielu producentów blachodachówek warto zwrócić uwagę na BudMat, Blachotrapez czy Ruukki, dostępne na rynku polskim dzięki firmie Dachlux.
Większość produkowanych obecnie blacho dachówek pokryta jest żywicą posiadającą właściwości grzybobójcze, zapobiegające wyrastaniu mchu, co znacznie ułatwia i redukuje prace pielęgnacyjne związane z dachem. Warto jednak pamiętać, żeby co jakiś czas pokrywać dach farbą podkładową i nawierzchniową.

Podsumowanie

Z całą pewnością dach kryty blachą nie jest tak długowieczny, jak dachówki ceramiczne, jednak odpowiednio położony i zabezpieczony będzie spełniał swoją funkcję bardzo dobrze.
Wygląd współcześnie produkowanych blachodachówek jest nieporównywalnie wręcz atrakcyjniejszy, niż sprzedawanych przed laty.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >