Dobre pokrycie dachowe = solidny dach na lata

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego jest bardzo ważną decyzją przy budowie domu. Musi być wytrzymałe, a przy tym wyglądać estetycznie — w końcu jest to inwestycja, która ma służyć przez wiele lat. Firmy zajmujące się pokryciami dachowymi mają w swojej ofercie kilka rodzajów pokryć. To od tego, które z nich się wybierze, zależy czy później dach będzie dobrze pełnić swoją funkcję.

Najlepsze dachówki

Wśród najsolidniejszych pokryć dachowych znajdują się dachówki ceramiczne. Ceramika dachowa pojawiła się setki lat temu i nadal doskonale spełnia swoje zadanie. Takie dachy są przede wszystkim wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Nie tracą swojego wyglądu mimo deszczu, śniegu czy wiatru — dlatego warte są swojej ceny. Mogą przyjmować różne kształty i dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Również niesłabnącą popularnością cieszą się dachówki betonowe. One także charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi — są odporne na promieniowanie UV czy niskie temperatury. Niezależnie od warunków atmosferycznych zachowują swój kolor oraz połysk przez wiele lat. Co więcej, ich barwa może zostać dostosowana do domu, który mają osłaniać. Instalacja zarówno dachówek ceramicznych, jak i betonowych, jest droga i czasochłonna, jednak są to produkty warte swojej ceny.

Żadne inne pokrycia dachowe nie są tak wytrzymałe i nie mają tak dużych właściwości izolacyjnych ciepła oraz hałasu, co jest szczególnie ważne dla osób ceniących sobie ciszę. Takie dachówki gwarantują, że dach będzie służyć nieprzerwanie przez wiele lat. Dla osób dysponujących mniejszym budżetem, dobrym rozwiązaniem będą gonty bitumiczne. Są odporne na warunki atmosferyczne, a przy tym lekkie i łatwe w montażu, jednak wymagają częstszej wymiany niż omówione wyżej pokrycia dachowe.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >