Jakie elementy bierze się pod uwagę przy wycenie dachu?

Decyzja o wymianie albo położeniu pokrycia dachowego wiąże się z wieloma wyborami. Jedną z ważniejszych kwestii, na które zwracają wówczas uwagę inwestorzy, jest oczywiście cena. Zwykle starają się wybrać takie rozwiązania, które z jednej strony będą funkcjonalne, trwałe i bezpieczne, a z drugiej pozwolą im nieco zaoszczędzić. Aby lepiej zrozumieć i zgłębić ten temat, w dzisiejszym wpisie omówimy pokrótce, jakie elementy trzeba wziąć pod uwagę przy wycenie dachu.

Przede wszystkim rodzaj pokrycia dachowego

Jedną z ważniejszych kwestii, na które zwracają uwagę inwestorzy odwiedzający naszą hurtownię pokryć dachowych w Warszawie, jest cena różnych rodzajów materiałów. Nie ma w tym nic dziwnego. Jest to jedna z ważniejszych kwestii, które wpływają na całkowitą wycenę. Jednak zastanawiając się nad gontami bitumicznymi albo dachówką betonową, warto też wziąć pod uwagę, czym charakteryzują się poszczególne pokrycia, aby otrzymać satysfakcjonujące efekty.

Na przykład popularna blachodachówka jest budżetowym rozwiązaniem, które jest jednocześnie wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie niskich i wysokich temperatur oraz intensywnych promieni słonecznych i lekkie, więc sprawdzi się w przypadku słabszych konstrukcji. Poszukując produktu premium, lepiej zdecydować się na dachówkę ceramiczną, która może przetrwać nawet kilka stuleci, wyróżnia się niską nasiąkliwością, a do tego dobrze chroni konstrukcję więźby.

Co jeszcze wpływa na wycenę dachu?

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wycenę dachu jest jego wielkość oraz kształt. Od tego zależy bowiem nie tylko ilość niezbędnych materiałów, ale również ich rodzaj. Warto też zwrócić uwagę na to, że im większa i bardziej skomplikowana powierzchnia dachu, tym dłużej będą trwały prace ekipy dekarskiej, które są kolejnym elementem, który należy uwzględnić, wyceniając materiały i robociznę. W tym przypadku nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne błędy mogą okazać się niezwykle kosztowne.

W przypadku inwestorów, którzy mają szczególnie duże wymagania co do zastosowanego pokrycia albo dachów, które są bardziej narażone na działanie szkodliwych czynników, do wyceny trzeba też doliczyć zastosowane akcesoria i ewentualne dachówki specjalne. Mowa tutaj o takich produktach, które pełnią takie funkcje jak lepsza ochrona przed opadami śniegu albo mają znaczenie w kontekście estetyki pokrycia.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >