W jakich sytuacjach może być konieczna wymiana pokrycia dachowego?

Zauważenie problemów z pokryciem dachowym wymaga jak najszybszej interwencji. Dzieje się tak, ponieważ uszkodzenia przekładają się zarówno na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców czy użytkowników, jak i funkcjonalność obiektu, a do tego mogą doprowadzić do powstawania poważniejszych i bardziej kosztownych szkód. W takich sytuacjach czasami zdarza się, że wystarczy wykonać drobne prace naprawcze. Jednak uszkodzenia bywają też na tyle poważne, że warto rozważyć wymianę pokrycia dachowego. Co może o tym świadczyć?

Kiedy wymiana pokrycia dachowego jest konieczna?

Jak wiadomo, pokrycie dachu pełni wiele niezwykle istotnych funkcji. Właśnie dlatego kładąc je, warto sięgać po dachówkę ceramiczną czy inne materiały pochodzące wyłącznie od sprawdzonych producentów. Czasami jednak zdarza się tak, że do naszej hurtowni pokryć dachowych w Warszawie przychodzą osoby, które zaobserwowały problemy z konstrukcją, niezależnie od tego, z jakich produktów została zbudowana.

Jeśli chodzi o sytuacje, w których konieczna może się okazać wymiana pokrycia, to zaliczamy do nich przede wszystkim tą, kiedy dach przecieka. Problem można zauważyć, obserwując zacieki na suficie oraz na ścianach. Kolejnym przypadkiem jest ten, w którym dach się zapada, co z kolei można zauważyć podczas wizyty na poddaszu. Zastanawiając się, czy naprawa jest możliwa i opłacalna, czy lepiej zdecydować się na wymianę pokrycia, dobrze skonsultować się ze specjalistą.

Kiedy jeszcze wymiana dachówki może być potrzebna?

Zastanawiając się nad tym, kiedy potrzebna jest wymiana dachu, w pierwszej kolejności warto wymienić wszystkie sytuacje, w których stanowi zagrożenie dla mieszkańców albo nie spełnia wymagań budowlanych. Mowa tutaj zarówno o wspomnianych wcześniej uszkodzeniach mechanicznych czy przeciekaniu, jak i zaatakowaniu materiału przez grzyby czy owady.

Co więcej, wymiana blachodachówki czy dachówki betonowej może być też potrzebna na skutek zdarzeń losowych, na przykład uszkodzeń spowodowanych remontem albo działaniem warunków atmosferycznych, czyli silnych wiatrów albo obfitych opadów. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że każdy materiał ma określoną żywotność, dlatego wraz z upływem lat może okazać się, że straci na funkcjonalności i estetyce, co będzie wskazywało na potrzebę inwestycji w nowe materiały.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >