Jakie rodzaje pokryć dachowych są najbardziej ekologiczne?

Obecnie coraz więcej osób ma świadomość dotyczącą konieczności dbania o środowisko naturalne podczas podejmowania różnego rodzaju decyzji. Nie inaczej jest w przypadku budowania i wykańczania domu. Jednym z elementów, na który warto zwrócić uwagę, jest dach. Dla wielu osób istotne jest nie tylko to, aby był trwały i estetyczny, ale również przyjazny dla naszej planety. Które rodzaje pokryć dachowych są najbardziej ekologiczne i dlaczego?

Dlaczego dachówki ceramiczne to dobry wybór? 

Jednym z rozwiązań, które polecamy Klientom, którzy chcą zbudować dom w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i odwiedzają naszą hurtownię pokryć dachowych w Warszawie, jest kupno dachówki ceramicznej. To właśnie one często są uważane za najbardziej ekologiczne. Dzieje się tak, ponieważ są w pełni naturalne i nie zawierają chemicznych barwinków czy metali. W praktyce oznacza to, że jest nie tylko przyjazna środowisku, ale również bezpieczna dla domowników czy użytkowników budynku.

Dachówka ceramiczna tworzy bowiem zdrowy mikroklimat. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że jest wytrzymałym materiałem, co sprawia, że służy przez wiele lat, co również jest istotne w kontekście ekologii, ponieważ nie ma potrzeby częstego wymieniania pokrycia i generowania dużych ilości odpadów. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że takie pokrycia dobrze znoszą działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, w tym promieniowania słonecznego czy obfitych odpadów, a do tego są mrozoodporne.

Jakie inne pokrycia są przyjazne planecie? 

Zastanawiając się nad tym, jakie dachówki są najbardziej ekologiczne, warto wspomnieć o rozwiązaniach, które obecnie nie są zbyt często stosowane, zwłaszcza w kontekście obiektów mieszkalnych, jednak niegdyś cieszyły się dużą popularnością. Mowa tutaj na przykład o pokryciu strzechą, która obecnie znajduje zastosowanie głównie w gospodarstwach agroturystycznych czy skansenach. Na uwagę zasługuje też trzcina o specjalnych parametrach.

Jeśli jednak chodzi o rozwiązania, które cieszą się dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o pokrycia dachów obiektów mieszkalnych, to w kontekście przyjazności środowisku naturalnemu warto zainteresować się dachówką betonową. W tym przypadku należy zwrócić uwagę między innymi na sposób produkcji, który wiąże się ze zmniejszoną emisją dwutlenku siarki, tlenku azotu oraz fosforu. Co więcej, takie pokrycie wpływa również na redukcję tak zwanego smogu letniego, ponieważ wydziela minimalne ilości azotu do atmosfery.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >