W jakim celu na dachach układa się papę?

Układanie pokrycia dachowego to zadanie, któremu warto poświęcić wiele uwagi. Zlecenie go sprawdzonej ekipie dekarskiej to gwarancja, że dachówka ceramiczna czy betonowa będzie dobrze położona, a pokrycie będzie zapewniało odpowiednią stabilizację budynkowi i ochroni go przed działaniem niepożądanych czynników atmosferycznych. Oprócz tego należy też zwrócić uwagę na inne elementy, które wpływają na jego funkcjonalność. Mowa tutaj na przykład o papie. Czym się charakteryzuje ten materiał i dlaczego jest tak chętnie wykorzystywany podczas montażu pokryć dachowych?

Po co właściwie kłaść papę na dach? 

Często zdarza się tak, że Klienci, którzy odwiedzają naszą hurtownię pokryć dachowych w Warszawie, pytają nie tylko o gonty bitumiczne czy dachówki blaszane, ale również o inne elementy, które pozwolą na uzyskanie lepszej jakości dachu. W takich sytuacjach nierzadko poruszamy kwestię związaną z inwestycją w papę. Otóż jest to materiał wykorzystywany przede wszystkim jako skuteczna powłoka hydroizolacyjna.

Jeśli chodzi o zastosowanie jej podczas montażu pokryć dachowych, to zapewnia im ochronę przed przenikaniem wody pochodzącej z opadów. Oprócz tego w przypadku nieco mniej efektywnych pokryć, jeśli chodzi o funkcjonalność, papa stanowi doskonałe uzupełnienie. Ponadto papa chroni też przed wiatrem, deszczem, a także wahaniami temperatury i rozmiękczaniem. Produkt jest doceniany również za swoje walory estetyczne.

Dlaczego warto zainwestować w papę na dach? 

Poszukując blachówki betonowej, blachówki ceramicznej czy innego materiału do stworzenia dachu, warto wziąć pod uwagę również inwestycję w papę. Dzieje się tak z uwagi na stosunkowo niską cenę oraz znaczącą poprawę funkcjonalności pokrycia. Oprócz tego położenie tego materiału niesie za sobą też kilka innych korzyści. Mowa tutaj na przykład, że jest przystosowany do kładzenia na różnego rodzaju podłożach. Ponadto papa jest odporna na spływanie nawet w razie wystąpienia podwyższonych temperatur.

W praktyce oznacza to, że nie trzeba się obawiać o jej kondycję w okresie letnim. Mówiąc o temperaturze, warto także wspomnieć o tym, że papa jest giętka w niskich temperaturach, więc można ją montować w okresie jesienno-zimowym i cieszyć się pełną funkcjonalnością w zimie. Poza tym świetnie sprawdzi się na niestabilnych konstrukcjach. Wszystko dzięki temu, że jest niezwykle odporna na rozciąganie zarówno wzdłuż, jak i w poprzek.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >