W jakim celu najczęściej stosuje się świetliki dachowe?

Dostarczenie odpowiedniej ilości światła do pomieszczeń w domu czy innym obiekcie użytkowym jest niezwykle ważne. Jednak często zdarza się tak, że naturalne światło wpadające przez okna nie jest wystarczające. Właśnie dlatego należy szukać innych rozwiązań, które poprawią komfort domowników. Nie każdy wie, że rozwiązania zastosowane na pokryciu dachowym mogą mieć duże znaczenie. Mowa tutaj przede wszystkim o zastosowaniu świetlików dachowych. Czym są i jakie efekty pozwalają osiągnąć?

Czym właściwie są świetliki dachowe? 

Aby lepiej zrozumieć funkcjonalność i korzyści płynące z zastosowania świetlików dachowych, warto najpierw zapoznać się z ich budową. Otóż najprościej mówiąc, jest to przeszklona konstrukcja na dachu, która jest wyposażona w tunel. W zależności od potrzeb danego inwestora na rynku dostępne są zarówno takie, które mają sztywny, jak i elastyczny tunel. Konstrukcja świetlików sprawia, że dają dostęp do naturalnego światła pomieszczeniom, w których się znajdują. W efekcie mogą wspomagać, a nawet zastępować sztuczne światło w ciągu dnia.

Czasami również zdarza się tak, że świetliki łączą funkcję oświetleniową z przeciwpożarowym systemem oddymiania. Omawiane elementy najczęściej mają aluminiową konstrukcję. Popularność tego materiału wynika z jego trwałości, odporności na korozję oraz lekkości. Co więcej, świetliki mogą mieć też różne kształty, na przykład trapezu czy kalenicy.

Dlaczego warto zainwestować w świetliki dachowe? 

Klientom, którzy odwiedzają nasz sklep z pokryciami dachowymi w Warszawie, polecamy, aby zastanowili się nie tylko nad tym, czy w przypadku ich domu sprawdzą się gonty bitumiczne, czy może dachówka betonowa, ale również wzięli pod uwagę inwestycję w dodatkowe akcesoria. Na przykład omawiane świetliki to poprawa jakości życia i pracy. Dzieje się tak, ponieważ dzięki nim do wnętrz dostarczane są optymalne ilości naturalnego światła, co jest zdrowsze dla oczu od korzystania z żarówek.

Kolejną kwestią, która może być szczególnie ważna dla przedsiębiorców, są oszczędności finansowe. Chodzi tutaj o to, że światło, które dostaje się do pomieszczeń za pomocą świetlików, pozwala na zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną, która jest coraz droższa. W związku z tym taka inwestycja szybko się zwróci. Wspomniana oszczędność energii przekłada się też na wpływ na środowisko naturalne. Wówczas mamy bowiem do czynienia z mniejszą emisją szkodliwych gazów do atmosfery.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >