Kiedy blachodachówka to dobra alternatywa dla dachówki?

Blachodachówka to coraz bardziej popularne rozwiązanie dachowe, które z powodzeniem może zastąpić tradycyjną dachówkę ceramiczną czy betonową. Wybór odpowiedniego materiału na pokrycie dachowe jest kluczowy dla trwałości oraz wyglądu całego budynku. Dlatego warto poznać zalety i możliwości zastosowania blachodachówki oraz sytuacje, kiedy warto się na nią zdecydować.

Lekkość konstrukcji

Jednym z głównych powodów wyboru blachodachówki jest jej niska masa. Blacha waży nawet pięciokrotnie mniej niż dachówka ceramiczna, co pozwala na stosowanie lżejszych i mniej kosztownych konstrukcji dachowych. To istotne zwłaszcza podczas renowacji czy rozbudowy starych budynków, gdzie istnieje ryzyko przeciążenia konstrukcji przez ciężkie dachówki.

Szybkość montażu

Blachodachówka charakteryzuje się prostym systemem montażu, który pozwala na szybkie i łatwe pokrycie dachu. Jest to korzystne zwłaszcza w przypadku budowy domu od podstaw czy realizacji inwestycji budowlanych o dużym metrażu. Montaż blachodachówki odbywa się bez użycia specjalistycznych narzędzi, co przyspiesza cały proces.

Trwałość i wytrzymałość

Materiał, z którego wykonuje się blachodachówkę, jest odporny na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Obecnie dostępne modele cechują się wysoką jakością i długowiecznością, a producenci oferują nawet kilkudziesięcioletnie gwarancje. Blacha pokryta odpowiednią powłoką jest także odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu zachowuje swoje walory estetyczne przez długi czas.

Elastyczność w projektowaniu

Blachodachówka jest materiałem uniwersalnym – stosuje się ją zarówno na dachach o prostych kształtach, jak i na tych o nieregularnych bryłach. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz różnorodności wzorów, można łatwo dobrać ją do stylu architektonicznego budynku. Blacha umożliwia także montaż dodatkowych elementów, takich jak okna dachowe czy kominy.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >