Okna dachowe – plusy i minusy

Okno dachowe to funkcjonalne i ciekawe wizualnie rozwiązanie aranżacyjne na poddaszu użytkowym.

W zależności od potrzeb można zamontować okno dachowe:

  • uchylno-klapowe,
  • obrotowe,
  • w postaci wyłazów dachowych,
  • w postaci świetlików,
  • w postaci lukarn,
  • w postaci wole okien.

Tego typu rozwiązania mają wady oraz zalety. Poznaj je razem z nami.

Jakie są najważniejsze wady okien dachowych?

Okna dachowe montowane są pod kątem, w przeciwieństwie do standardowych okien. Dlatego też różnego rodzaju opady zalegają na nich dłużej, na skutek czego do wnętrza domu przedostaje się wilgoć. Rozwiązaniem problemu jest wybranie modelu okna z podwyższą odpornością właśnie na wilgoć.

Decydując się na okna dachowe, warto pamiętać, że są one także bardziej podatne na zabrudzenia i jednocześnie wymagają częstszego czyszczenia.

Wady tego typu okien rekompensują jednak ich liczne zalety.

Dlaczego warto zamontować okno dachowe?

Największym plusem okien dachowych jest lepsze doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem, co oznacza nie tylko większe oszczędności w domowym budżecie, lecz również pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie użytkowników poddasza.

Oferowane przez nas okna na dach mogą być montowane do każdego rodzaju pokrycia, nachylonego pod kątem od 15 do 90 stopni. Gwarantują większe bezpieczeństwo i eliminują ryzyko włamania: ze względu na położenie, dostęp do nich jest utrudniony. Okna dachowe mogą pozostawać uchylone nawet pod nieobecność domowników.

Zapewniają one jednocześnie większą prywatność, gdyż ich umiejscowienie uniemożliwia obserwacje wnętrza domu z zewnątrz.

Kolejnym atutem okien dachowych jest możliwość sprawdzenia dzięki nim stanu dachu i orynnowania bez wchodzenia na pokrycie.

Okna dachowe zapewnią we wnętrzu niepowtarzalny, przytulny klimat. Stanowią doskonały element aranżacyjny poddasza, które dzięki nim nabiera oryginalnego charakteru.

W przypadku okien dachowych funkcjonalność idzie w parze z wysoką estetyką i właśnie to połączenie stanowi ich największą zaletę.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >