Czy opady deszczu, śniegu i gradu mogą być groźne dla pokrycia dachowego?

Osoby, które budują dom, nie bez powodu zwracają szczególną uwagę na wybór pokrycia dachowego. Ten element jest niezwykle ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcji budynku oraz mieszkańcom. Jedną z istotniejszych kwestii, które warto uwzględnić przed zakupem, są czynniki, na które będzie narażone pokrycie. Czy opady deszczu, śniegu i gradu mogą być dla niego groźne i jaki dach wytrzyma tego rodzaju obciążenia?

W jaki sposób opady wpływają na pokrycie dachowe? 

Osoby, które odwiedzają naszą hurtownię pokryć dachowych w Warszawie, nierzadko zwracają uwagę na to, że ich dom będzie narażony na działanie opadów i obawiają się, czy wybrane dachówki sprostają temu problemowi. Aby lepiej zrozumieć tę kwestię, dobrze najpierw zapoznać się z konsekwencjami, do których mogą doprowadzić nadmierne opady. Otóż jeśli chodzi o śnieg, to może być szczególnie groźny w przypadku mniej stromych konstrukcji. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że zalegający śnieg może znacząco obciążyć konstrukcję, co w dalszej konsekwencji może przyczynić się do jej uszkodzenia.

Kolejną kwestią jest niezwykle popularna awaria izolacji przeciwwilgociowej, co z kolei może doprowadzić do odrywania się od podłoża okładzin ceramicznych i zawilgocenia pomieszczeń położonych poniżej. Natomiast w przypadku opadów deszczu szczególnie groźna może się okazać sytuacja, w której nie ma otworów przelewowych, ponieważ wówczas skutkiem opadów może być nawet katastrofa. Należy również wspomnieć, że słabej jakości dachówki ceramiczne czy blaszane mogą ulec zniszczeniu lub odkształceniom na skutek opadów gradu.

Jakie pokrycie wybrać, aby było odporne na działanie opadów? 

Branża budowlana stale się rozwija, dlatego na rynku dostępne są coraz lepsze pokrycia dachowe, które są wytrzymałe i odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Wiedząc, że budynek będzie szczególnie narażony na opady, warto wybrać solidny produkt, który nie ulegnie zniszczeniu. Dobrym pomysłem będzie na przykład inwestycja w dachówki betonowe, które wyróżniają się dużą odpornością na działanie czynników pogodowych.

Kolejnym rozwiązaniem są dachówki ceramiczne, które dodatkowo wyróżniają się niską nasiąkliwością, co sprawia, że bardzo dobrze chroni konstrukcję więźby oraz całego obiektu. Odwiedzając hurtownię pokryć dachowych, warto poinformować sprzedawcę, na jakie warunki będzie narażony dach, aby pomógł wybrać odpowiedni produkt.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >