Czy i kiedy opłaca się kupić dachówki ceramiczne?

Dachówki ceramiczne są najdroższym materiałem pokryciowym, a mimo to liczba ich zwolenników rośnie z roku na rok. Dlaczego? O ich popularności decydują przede wszystkim doskonałe parametry wentylacyjne i akustyczne, wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz niezaprzeczalne walory estetyczne. Czy i kiedy opłaca się zakupić dachówki ceramiczne?

 

Warunki klimatyczne a wybór rodzaju pokrycia

 

Czynnikiem, który ma zasadniczy wpływ na wybór rodzaju pokrycia dachowego, jest strefa klimatyczna, w której znajduje się dom. Otóż, jeśli budujemy dom w miejscu na narażonym na oddziaływanie porywistych wiatrów czy intensywnych odpadów śniegu, powinniśmy zdecydować się na wykonanie pokrycia masywnego i odpornego na niszczące działanie warunków atmosferycznych. A najwytrzymalszym rodzajem pokrycia są zdecydowanie pokrycia ceramiczne.

 

Kąt nachylenia dachu ma znaczenie

 

Dachówki ceramiczne uchodzą za najbardziej estetyczny rodzaj pokrycia dachowego. Są dostępne w szerokiej gamie kolorów i odcieni, które doskonale komponują się z otoczeniem i nadają domowi wyjątkowego prestiżu.

 

Warto przy wiedzieć, że dachówki ceramiczne dobrze prezentują się na dachach o dużym kącie nachylenia połaci i nieregularnych kształtach. Ich zastosowanie jest możliwe już w przypadku na dachach o kącie nachylenia powyżej 16 stopni, natomiast ich walory estetyczne są w pełni widoczne dopiero na dachach o kącie nachylenia większym niż 30 stopni.

 

Dobre rozwiązanie dla domów z poddaszem

 

Montaż dachówek ceramicznych jest ponadto polecany w domach z użytkowanym poddaszem. A to ze względu na to, że dachówki te mają bardzo dobre właściwości wentylacyjne, przepuszczają powietrze do wewnątrz budynku, utrzymują optymalny mikroklimat na poddaszu oraz chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Co więcej, dachówki ceramiczne doskonale tłumią hałasy dobiegające z zewnątrz. Innymi słowy, decydując się na zakup pokrycia ceramicznego, zapewniamy sobie wysoki komfort mieszkania na poddaszu.

 Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >