Jak prawidłowo zaprojektować dach płaski?

Dach płaski to cały czas jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które jest szeroko rozpowszechnione na całym świecie. To dobra alternatywa dla najpopularniejszych dziś dachów dwuspadowych. Dachy płaskie, wbrew nazwie, posiadają niewielki kąt nachylenia od 3 do 12 stopni, który zapobiega gromadzeniu się wody deszczowej. Te o zerowostopniowym kącie nachylenia zdarzają się niezwykle rzadko.

Zalety dachu płaskiego

Dachy płaskie są dużo bardziej odporne na działaniu silnych wiatrów, niż dachy spadziste. Świetnie nadają się do montażu paneli fotowoltaicznych, dzięki którym zmienisz swój dom w elektrownię, która dostarczy prąd do wszystkich urządzeń. Popularne jest też wykorzystanie przestrzeni na dachu do urządzenia ogrodu, który nie tylko świetnie wygląda, ale i zapewnia odpowiednią izolację termiczną budynku.

Dach płaski to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych, jak i przy budynkach przemysłowych. Dobrze zaprojektowany będzie idealnym dopełnieniem nowoczesnego i świetnie wyglądającego budynku.

Dach płaski powinien składać się z konstrukcji spadkowej (która zapewnia odpowiednie pochylenie, wykonanej z betonu  lub drewna), paroizolacji (zapewniającej ochronę przed przenikaniem pary wodnej z innych części domu, może być wykonana z folii), izolacji termicznej (tu świetnie sprawdzi się wełna mineralna) oraz pokrycia.

Jeśli chodzi o pokrycie dachu płaskiego pamiętajmy o tym, aby było ono odpowiednio szczelne. Dobrze sprawdzą się szczególnie gonty bitumiczne, płyty faliste oraz cementowe i ceramiczne dachówki. Rzadziej stosuje się blachodachówkę.

Wszystkie niezbędne materiały niezbędne do zaprojektowania trwałego dachu płaskiego, który będzie służył Ci latami, znajdziesz w naszej hurtowni. W ofercie posiadamy pokrycia, materiały do termoizolacji oraz potrzebne akcesoria. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszych produktów od renomowanych producentów. W razie pytań i wątpliwości nasi eksperci pomogą dobrać najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom rozwiązanie, dostosowane do budżetu, jakim dysponujesz.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >