Rodzaje i krótka charakterystyka okien dachowych

Ze względu na charakter swojego zastosowania okna dachowe muszą posiadać szereg cech gwarantujących ich wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Dowiedz się, co to za cechy i od czego zależą.

Charakterystyka okien dachowych

Preferowane cechy okien dachowych to przede wszystkim:

  • Termoizolacja

W dobie rosnącej degradacji środowiska i stopniowego wyczerpywania się surowców naturalnych wartość ta jest jeszcze ważniejsza niż dotychczas. Energooszczędne okna cechują się niskim współczynnikiem utraty ciepła, który pozwala na generowanie znacznych oszczędności w związku z ogrzewaniem pod skosem. Jeżeli szukamy energooszczędnych okien, okna dachowe Velux to wybór w sam raz dla nas – wysoka jakość materiałów i przekazywanie do sprzedaży wyłącznie tych produktów, które pozytywnie przeszły restrykcyjne testy wytrzymałości, to gwarancja długiego i bezproblemowego działania produktu.

  • Wygodne mycie i otwieranie

Sposób otwierania okna powinien zależeć od wysokości, na jakiej będzie się ono znajdować. W przypadku, gdy ma ono zostać umiejscowione dość nisko – ok. 80-130 cm ponad poziomem podłogi – warto zdecydować się na górne otwieranie. Z kolei gdy ścianka kolanowa mierzy powyżej 130 cm do 150 cm, można zastosować dolny system otwierania – należy jednak pamiętać, że pod takim oknem nie wolno stawiać mebli odcinających dostęp do okna.

Z otwieraniem okien wiąże się istotny czynnik, jakim jest ich wygodne i pozbawione trudności mycie. Maksymalny komfort zapewnią nam tu okna o skrzydłach, które da się obrócić o 180 stopni. Doskonale sprawdzą się tu obrotowe okna dachowe Avaline wyposażone w dolny system otwierania.

  • Wentylacja

Równie ważne jest, by wybrane przez nas okna dachowe posiadały klapę wentylacyjną umożliwiającą dostarczanie do pomieszczenia świeżego powietrza nawet przez zamknięte okno. Takie klapy znajdują się we wszystkich oknach do poddaszy Velux.

  • Zabezpieczenie przed hałasem

Cecha przydatna szczególnie w sypialniach i domowych gabinetach. Okna wyciszające mają grubsze szyby z przestrzenią międzyszybową zapełnioną mającym właściwości izolujące kryptonem. Ponadto wyposażone są w oblachowanie osłonięte specjalistyczną folią tłumiącą dźwięki, a także posiadają dodatkowe uszczelnienie przyszybowe. Pozwala to na redukcję hałasu dochodzącego z ulicy, a nawet odgłosów ulewnego deszczu uderzającego o szybę.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >