Różne rodzaje blachodachówek

Blachodachówka jest wytrzymała, solidna, estetyczna, odporna na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio konserwowana i czyszczona, wytrzyma długie lata.

Zanim jednak zdecydujemy się na ten typ pokrycia dachowego, warto zorientować się, jakie jej rodzaje są dostępne na rynku.

Balchodachówki powlekane

Jednym z bardziej popularnych rodzajów blachodachówek są blachodachówki powlekane, mające rdzeń, który po obu stronach pokryty został warstwą antykorozyjną poliestrową, polimerową lub poliwinylową. Jeśli rdzeń jest stalowy, warstwa będzie cynkowa.

Od spodu z kolei rdzeń jest zazwyczaj pokrywany powłokami akrylowymi, epoksydowo poliestrowymi lub poliestrowymi.

Balchodachówki z posypką

Pokrycie dachowe z posypką posiadają rdzeń pokryty ochronną warstwą cynku lub alucynku. Jest to stop aluminium, cynku oraz krzemu. Zabezpiecza on nie tylko stal przed korozją lecz również stanowi katodową ochronę, chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi. Z zewnątrz, taka blachówka pokryta będzie żywicą akrylową z zatopioną posypką mineralną.

Blachodachówki chroniące przed hałasem

Jeśli zależy nam szczególnie na zachowaniu w domu idealnej ciszy, kupmy blachodachówkę o podwyższonej izolacji akustycznej.

Tego typu wyrób składa się z pojedynczego lub podwójnego rdzenia stalowego, który powlekany jest obustronnie powłoką cynkowo-aluminiową. Została ona wzbogaconą konwersją chromatyczną. Zastosowana technologia sprawia, że omawiany typ poszycia dachowego nie tylko idealne chroni przed hałasem, lecz także przed korozją.

Wysoka akustyczność dachówki osiągana jest dzięki zastosowaniu w blasze pasków akustycznych. W przypadku blachodachówek z podwójnym rdzeniem przestrzeń między nimi jest wypełniona w całości wygłuszeniem.

Stalowe czy aluminiowe?

Na rynku pokryć dachowych znajdziemy także blachodachówki aluminiowe oraz stalowe. Te pierwsze są droższe, za to bardziej odporne na korozję. Pamiętajmy jednak, że blacha aluminiowa powinna być grubsza niż blacha stalowa. Za każdym razem zamawiajmy ją wyłącznie u sprawdzonych, renomowanych producentów.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >