Co to są blachodachówki modułowe?

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego nie jest prosty. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i decydując się na jedno z nich, warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale również funkcjonalność oraz zalety i wady. Jednym z popularniejszych materiałów jest bez wątpienia blachodachówka modułowa. Czym się wyróżnia, ile kosztuje, jak przebiega jej montaż i w jakich przypadkach będzie najlepszym rozwiązaniem?

Czym się wyróżniają blachodachówki modułowe?

Klienci, którzy odwiedzają naszą hurtownię pokryć dachowych w Warszawie, nierzadko pytają, czym się od siebie różnią poszczególne materiały. Jedni potrzebują takich produktów, które będą odpowiednio chroniły obiekt przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, inni potrzebują lekkiego pokrycia, ponieważ więźba nie jest w najlepszej kondycji. Jeśli chodzi o omawianą blachodachówkę modułową, to są to niewielkie arkusze blachy, które składają się na system do szybkiego montażu dachu.

Najczęściej mają około 112 centymetrów długości i około 72 centymetry szerokości, jednak mogą się różnić w zależności od producenta i modelu pokrycia dachowego. Panele, z których jest zrobiona dachówka modułowa, są wytłaczane z aluminium, z miedzi albo z cienkiej stali. Dzięki temu skutecznie imitują gonty bitumiczne, łupki czy płytki. Fakt, że poszczególne elementy są niewielkie i łatwe w montażu sprawia, że można je wykorzystywać zarówno w przypadku prostych konstrukcji, jak i skomplikowanych dachów wielospadowych.

Jakie są wady i zalety blachówek modułowych?

Osoby, które poszukują odpowiedniego pokrycia dachowego do swojego domu, powinni zwrócić uwagę na wady i zalety każdego z rozwiązań. Jeśli chodzi o blachodachówkę modułową, to materiał cieszy się dużą popularnością z wielu przyczyn. To przede wszystkim uniwersalność – jak już wspomnieliśmy, nadają się do krycia różnych dachów. Dla wielu inwestorów ważny może okazać się też fakt, że są szybkie i łatwe w montażu. Ponadto są lekkie, co sprawia, że można je zastosować na słabszych więźbach, co nie byłoby możliwe w przypadku dachówki ceramicznej.

Blachodachówka modułowa jest łatwa w transporcie na europaletach, co może się okazać szczególnie ważne w przypadku chęci pokrycia nią większych dachów. Oprócz tego nie nasiąka i nie przyjmuje wilgoci, a poza tym jest dostępna w wielu kolorach, więc dzięki niej można nadać ciekawego charakteru obiektowi. Jeśli natomiast chodzi o wady tego rozwiązania, to należy wspomnieć, że omawianego materiału nie można zamontować na dachu, który ma kąt nachylenia mniejszy niż 14 stopni, a do tego cechuje się stosunkowo słabą izolacją akustyczną.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >