Kilka słów o blachodachówce płaskiej

Blachodachówka płaska to proste i eleganckie pokrycie dachowe, które szczególnie dobrze sprawdzi się w zestawieniu z budynkami o oszczędnej, ergonomicznej architekturze. Ze względu na swoją uniwersalność sprawdzi się jednak również w innych typach budownictwa.

Co warto wiedzieć o blachodachówce płaskiej

W dobie rosnącej świadomości ludzi odnośnie eksploatacji i degradacji środowiska naturalnego nowoczesne budownictwo ulega znacznym zmianom. Coraz więcej projektuje się domów prostych i generujących oszczędności zarówno na etapie budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Skutkuje to powstawaniem budynków o energooszczędnych sześciennych bryłach pozbawionych nadmiernych zdobień. Uproszczeniu ulegają również dachy – najczęściej wznoszone w prostej, jedno- lub dwuspadowej formie. Jest to nie tylko kwestia estetyki, lecz także oszczędności – wszelkie dodatkowe elementy mogłyby bowiem przyczynić się do powstawania mostków termicznych i w efekcie do utraty ciepła z wnętrza budynku.

Tę charakterystyczną dla architektury XXI wieku prostotę i energooszczędność w doskonały sposób podkreśla zastosowanie pokrycia dachowego w formie blachodachówki płaskiej.

Blachodachówka płaska posiada szereg zalet, które czynią ją tanim, trwałym i stylowym wyborem pokrycia dachowego. Jedną z jej najważniejszych cech jest lekkość, która pozwala na redukcję kosztów budowy już na etapie projektowania. Dzięki niej bowiem możliwe jest rozplanowanie o wiele lżejszej i wymagającej zastosowania mniejszej ilości materiałów więźby dachowej, niż miałoby to miejsce w przypadku cięższego pokrycia.

To zaś przekłada się nie tylko na znaczne obniżenie kosztów budowy, lecz także i na jej przyspieszenie. Budynek będzie więc wcześniej gotowy do użytkowania, a ponadto wygenerujemy jeszcze więcej oszczędności dzięki możliwości krótszego wynajmowania pracowników i specjalistycznych maszyn.

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym czynnikiem przesądzającym o wartości blachodachówki płaskiej są jej walory estetyczne. Ten rodzaj pokrycia jest elegancki i zarazem uniwersalny, co oznacza, że będzie stanowił doskonałą ozdobę zarówno tradycyjnych typów budownictwa – np. dworków czy zabytkowych kościołów – jak i architektury bardziej zachowawczej czy skrajnie nowoczesnej. Co więcej, ze względu na lekkość i cienkość poszczególnych arkuszy przycinanie jej nie stanowi żadnego problemu – z łatwością umieścimy ją więc także i na dachach o skomplikowanym designie.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >