Termoizolacja dachów skośnych

Termoizolacja jest koniecznością w przypadku dachów skośnych, zwłaszcza jeśli znajduje się pod nimi użytkowane poddasze. Dzięki zastosowaniu warstw izolacyjnych ciepło wytworzone w domu nie ucieka przed dach na zewnątrz. Ponadto ocieplenie dachu chroni przez nadmiernym nagrzewaniem się poddasza w najcieplejsze miesiące roku.

 

Materiały do izolacji dachów skośnych

 

Najczęściej stosowanym materiałem do izolacji dachów skośnych jest wełna mineralna. Do ocieplania połaci dachu wykorzystuje się płyty lub maty ze wełną mineralną o niedużej gęstości i o grubości nieprzekraczającej 20 cm.  Wełna mineralna jest na tyle sprężysta, że sama utrzymuje się między elementami więźby i nie wymaga dodatkowego mocowania. Co więcej, jest nie tylko doskonałym materiałem termoizolacyjnym, lecz także akustycznym, a przy tym ognioodpornym.

 

Do termoizolacji dachów skośnych wykorzystuje się też inne materiały budowlane, np. specjalne płyty wykonane z grafitowego styropianu zwanego neoporem, płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS czy płyty PIR. Ostatnie z wymienionych wyróżniają się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła nawet przy niewielkiej grubości poliuretanowej warstwy.

 

Wybór płyt termoizolacyjnych przeznaczonych do ocieplania dachów skośnych jest bardzo duży. Najlepsze z nich pozwalają na całkowitą eliminację mostków cieplnych, dzięki czemu zapewniają wysoką efektywność izolacji.

 

Płyty termoizolacyjne są przystosowane do montażu nadkrokwiowego, podkrokwiowego, jak i międzykrokwiowego. Samo ułożenie i zamocowanie płyt nie jest skomplikowane i nie zabiera dużo czasu.

 

Hydroizolacja w parze z termoizolacją

 

Niezależnie od zastosowanych materiałów, konstrukcja dachu musi być nie tylko ocieplona, lecz zabezpieczona przez wilgocią. W związku z tym koniecznością jest stosowanie folii zabezpieczających izolację cieplną przed wilgocią. W innym wypadku warstwa izolacyjna zawilgoci się i szybko straci swoje właściwości.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >