Najważniejsze zalety dachówki betonowej

Obecna technologia produkcji pokryć dachowych coraz bardziej zaciera różnice jakościowe pomiędzy dachówką betonową a klasyczną ceramiczną. Dachówki ceramiczne nie wymagają właściwie rekomendacji, natomiast warto przyjrzeć się, jakie korzyści płyną z pokrycia dachu coraz prężniej rozwijającą się kostką betonową.

Klasyczna kolorystyka betonu

Różnice między nimi dachówkami betonowymi sprowadzają się w zasadzie głównie do wyglądu – wiadomo że dużo większą paletą dysponuje dachówka ceramiczna, natomiast w przypadku dachówki betonowej wybór jest mniejszy, ale z pewnością ciągle atrakcyjny – mamy do wyboru między innymi kolory: grafitowe, czarne czy ceglane, czyli tradycyjne i wciąż łatwe do dopasowania.

Izolacja cieplno-akustyczna

Ważną cechą dachówek betonowych jest ich niezawodna izolacja akustyczna – trudno o lepszą ochronę przed hałasem niż ta, jaką daje taki rodzaj pokrycia dachu.

Dachówka betonowa to nie tylko dobry sposób na spokojne i ciche poddasze – materiał ten również bardzo dobrze utrzymuje ciepło.

Dachówka betonowa – solidna, tania i ekologiczna

Tym co przemawia za wyborem betonowej dachówki jest również fakt zużycia tylko 30% energii, jaką pochłania produkcja dachówki ceramicznej.

Inną istotnym czynnikiem, jaki decyduje o wyborze pokrycia z betonu, jest oczywiście cena – dachówki betonowe, mimo wzrostu ich jakości, są ciągle bardzo tanim sposobem na pokrycie dachu domu.

Wytrzymałość to kolejna cecha, która przemawia za wykorzystaniem tego typu materiału w kładzeniu dachu. Betonowe dachówki z czasem stają się tylko twardsze, a więc stanowią niezawodną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak grad, śnieg czy porywisty wiatr.

Jak widzimy zatem, popularność betonowych dachówek nie bierze się tylko z niskiej ceny. Dostępność materiałów jest niezwykle szeroka – między innymi warszawski Dachlux oferuje szeroki wybór najlepszych dachówek betonowych.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >