Jakie dachówki do domu? – część I

Typ dachu to bardzo istotny aspekt podczas budowy domu – znaczenie ma nie tylko estetyka, niewątpliwie bardzo istotna, ale też lokalizacja w której dom stanie. Mimo olbrzymiej liczby gotowych, dostosowanych do różnych warunków projektów, wybór tego odpowiedniego nie jest wcale łatwy.

Ochrona przed hałasem i złą pogodą

Prawidłowo dostosowany do warunków otoczenia dach powinien dobrze utrzymywać temperaturę – w zimę nie przepuszczać zimna, a w lato utrzymywać temperaturę niższą, niż na zewnątrz. Dobrze zaprojektowany i wykonany z odpowiednich komponentów dach nie powinien też Stanowić dobrą izolację dla hałasu na poddaszu (a w rezultacie – często w całym domu), a także dobrze znosić niekorzystne warunki atmosferyczne – mróz, deszcz czy śnieg. Warto wspomnieć, że dobrze ocieplony dach pozwala uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie.
Innym istotnym aspektem jest lokalizacja domu – jeśli stoi na otwartej przestrzeni, to należy wybrać takie dachówki, które pozwolą skutecznie chronić zadaszenie przed wiatrem, w takich warunkach często porywistym.

Dachówki ceramiczne – trwałe i estetyczne

Dobrym wyborem jest dachówka ceramiczna, odporna na niekorzystne warunki pogodowe osiągająca ponad stuletnią trwałość.

Istotną kategorią, jaką kierują się kupujący dachówki, jest estetyka. Dachówki ceramiczne oferują bogaty wybór kolorów i odcieni, pozwalający dopasować pokrycie dachowe do właściwie każdego domu. Wieloletnia praktyka stosowania ceramicznych pokryć dachowych pozwoliła udoskonalić dachówki, które nie tylko wyglądają tradycyjnie, ale również bardzo stylowo.

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo firm produkujących ceramiczne dachówki – jednym z lepszych producentów jest Creaton, sprowadzany do Polski przez firmę Dachlux.

Należy pamiętać, że ze względu na swój ciężar dachówka ceramiczna wymaga solidnej więźby dachowej, jednak dzięki swojej wadze lepiej znoszą wietrzną pogodę.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >