Wybór odpowiednich akcesoriów dachowych – dlaczego jest tak istotny?

Akcesoria dachowe to m.in. kosze dachowe, osłony okapu, płotki przeciwśniegowe czy inne komponenty gwarantujące zabezpieczenie dachu przed uszkodzeniami mechanicznymi pokrycia dachowego oraz elewacji. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na zakup akcesoriów jak najwyższej jakości.

Dlaczego jest tak ważne, by akcesoria do dachów były starannie dobrane

Wydawałoby się, że działanie to zalicza się raczej do stosunkowo mało ważnych prac wykończeniowych, niż do czynności mających rzeczywisty wpływ na stan i trwałość dachu. Tymczasem przemyślany dobór akcesoriów dachowych to jedna z najbardziej istotnych kwestii dotyczących dachu jako takiego. To właśnie one bowiem chronią przed uszkodzeniami zarówno sam dach, jak i elewację, a przy tym znacznie wydłużają czas wytrzymałości oraz bezawaryjnego funkcjonowania tego pierwszego.

Wynika to nie tylko z wysokiej jakości materiałów, z których produkuje się akcesoria do dachów, czy cechującego je starannego projektu i wykonania. Równie istotnym czynnikiem jest dobranie ich w taki sposób, by doskonale pasowały do rodzaju i ukształtowania danego dachu, a także położonego na nim pokrycia. Odpowiednio dobrane komponenty gwarantują zabezpieczenie konstrukcji przed takimi niedogodnościami jak:

  • osuwający się z dachu śnieg oraz sople lodu, których upadki mogą przyczyniać się m.in. do uszkadzania okapów lub rynien – zabezpieczenie stanowią tu płotki przeciwśniegowe;
  • przenikanie wilgoci i zabrudzeń pod połać dachu – zagrożenie to może zostać wyeliminowane za pomocą starannego montażu i uszczelnienia większych elementów – znaczną rolę odgrywają tu wysokiej jakości wkręty dachowe;
  • niszczenie okapu przez siadające na nim ptactwo – tu pomocny okaże się dobrze dobrany grzebień z kratką.

Oprócz tego do zachowania dachu w dobrym stanie przyczyniają się również akcesoria usprawniające okresowe czyszczenie go czy wykonywanie na nim prac konserwacyjnych. Do takich elementów zaliczają się m.in. wygodne i łatwe w obsłudze wyłazy dachowe, z pomocą których bez trudu przedostaniemy się na dach, czy zestawy do komunikacji dachowej zapewniające bezpieczne poruszanie się po jego powierzchni.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >