Zalety pokrycia dachu blachodachówką

Dachówki ceramiczne lub cementowe, blacha, gont…czyli dachowy zawrót głowy. Które poszycie wybrać? Co będzie najlepsze dla naszego domu? Te pytania powinniśmy zadać sobie już na etapie projektowania budynku.

Jednym z najczęściej wybieranych poszyć dachowych jest blachodachówka, łącząca w sobie zalety blach oraz dachówek. Jakie są zatem najważniejsze zalety blachodachówki?

Dach jak się patrzy

Dobra blachodachówka na pierwszy rzut oka nie będzie różniła się niczym od dachówki ceramicznej i w tym tkwi jej największy sekret.

Wytwarzana ze stalowej blachy, ocynkowana z obu stron i dodatkowo pokryta lakierem, jest dużo bardziej odporna na korozję aniżeli zwykła blacha. Nie straszne jej będzie działanie silnych promieni słonecznych czy opady silnego gradu.

Nieznośna lekkość…dachu

Blachodachówka będzie produktem niezwykle lekkim. Stąd jej duża uniwersalność, może bowiem być kładziona na:

  • nowych, mocnych więźb dachowych
  • więźb, mających kilkanaście lat

Będzie idealna dla remontowanych dachów. Ponadto warto zdać sobie sprawę, że dzięki zaprojektowaniu blachodawchówki jako pokrycia dachu, nie musimy tworzyć drogiej i ciężkiej więźby, tym samym zwiększając koszty inwestycji.

Dach lśniący z daleka

Blachodachówka, dostępna w wielu różnych odcieniach i kolorach, które z łatwością dopasujemy do koloru elewacji domu, to ponadto produkt, który nie potrzebuje zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy myjka ciśnieniowa i silny strumień wody, by zmyć z niej wszelkie zabrudzenia.

Jakość w dobrej cenie

Omawiany produkt cieszy się tak wielką popularnością także ze względu na fakt, że dokonując jej zakupu otrzymujemy produkt dokonały jakościowo w niskiej cenie. Nie tylko sam materiał jest dużo tańszy niż na przykład dachówki ceramiczne lecz także więźba pod dachówkę będzie tańsza.

Dodatkowo sam montaż omawianego poszycia dachowego nie powinien nastręczać zbyt wiele problemów, a koszt położenia blachodachówki również nie odbije się na naszej kieszeni. Lekkie arkusze zostaną szybko i sprawnie zamontowane przez specjalistów.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >