Zastosowania papy w rolce

Papa dachowa w rolce to jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych do pokrycia dachów. Jej wszechstronność, trwałość oraz łatwość montażu sprawiają, że jest chętnie wybierana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej zastosowaniom papy dachowej w rolce, a także omówimy jej zalety.

Papa dachowa jako podstawowy materiał na dach

Papa w rolce to materiał, który doskonale sprawdza się jako podstawowe pokrycie dachu. Dzięki swoim właściwościom termicznym i hydroizolacyjnym, zapewnia ochronę przed przeciekami, a także utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku. Papa dachowa jest szczególnie polecana na dachy płaskie oraz niewielkie nachylenia, gdzie tradycyjne pokrycia dachowe mogą sprawiać problemy z odprowadzaniem wody.

Papa jako dodatkowa warstwa izolacji

W przypadku konstrukcji o większym stopniu skomplikowania, papa dachowa może być również stosowana jako dodatkowa warstwa izolacji termicznej lub hydroizolacyjnej. Wówczas układa się ją pod innym materiałem pokrycia dachowego, takim jak dachówka ceramiczna czy blachodachówka. Taka kombinacja pozwala na jeszcze lepszą ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych oraz zwiększa trwałość całego pokrycia dachowego.

Zalety papy w rolce

Papa dachowa w rolce posiada wiele zalet, które przyczyniają się do jej popularności wśród inwestorów i wykonawców. Przede wszystkim jest to materiał o bardzo dobrej izolacji termicznej i hydroizolacyjnej, co sprawia, że doskonale chroni budynek przed wpływem czynników atmosferycznych. Ponadto papa dachowa jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV.
 
Kolejną zaletą papy dachowej w rolce jest jej łatwość montażu. Materiał ten można kłaść zarówno na gorąco, jak i na zimno, co pozwala na dostosowanie metody montażu do warunków atmosferycznych oraz potrzeb inwestora. Papa dachowa jest również materiałem stosunkowo niedrogim, co czyni ją atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób poszukujących ekonomicznego pokrycia dachowego.


Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >