Na co zwrócić szczególną uwagę przy projektowaniu dachu?

Projektując dach, musimy zadbać o to, aby sprawdził się w każdych warunkach atmosferycznych, służył nam przez lata, był odporny na zanieczyszczenia i zniszczenia dokonane przez wilgoć, pleśń i grzyby i nie zaczął szybko przeciekać. Powinien być szczelny, zapewniać odpowiedni komfort akustyczny mieszkania i termoizolację, aby uniknąć wysokich kosztów ogrzewania podczas zimnych miesięcy. Na jakie elementy zwrócić uwagę przy projektowaniu dachu Twojego domu?

Pięć rzeczy na które warto zwrócić uwagę

Wybierając pokrycie dachowe zadbaj o następujące elementy.

– Rodzaj pokrycia dachu. Wysoką solidnością cechują się pokrycia ceramiczne, choć ich cena jest wysoka. Pozwalają one uruchomić wodze fantazji, jeśli chodzi o wygląd dachu. Cechuje je duża niezawodność i trwałość. Tańszym rozwiązaniem są pokrycia betonowe o dużej wytrzymałości, świetnie sprawdzą się przy klasycznym wyglądzie dachu. Tanie i proste w montażu blachodachówki to rozwiązanie korzystne ekonomicznie. Lekkie i elastyczne dachówki bitumiczne, zbudowane z papy sprawdzą się doskonale na równym podłożu. Ich montaż również jest szybki i prosty.

Wykonawca. Warto postawić na dekarzy, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i mają za sobą setki realizacji. W naszej firmie otrzymasz gwarancję nie tylko na samo pokrycie, ale i na montaż.

Więźba dachowa. Zbudowany z drewna szkielet budowy dachu, przenoszący obciążenia z pokrycia dachu na konstrukcję ścian nośnych domu, będzie miał fundamentalne znaczenie dla trwałości dachu i jego bezpieczeństwa pożarowego. Nasza firma rekomenduje zastosowanie więźby z drewna impregnowanego.

Szczelność dachu. Wpływa na nią m.in. liczba połączeń i spoin oraz prawidłowe wykonanie instalacji.

Okna dachowe, dzięki którym do naszego domu będzie wlatywało światło. Zapewniają one właściwą wentylację pomieszczenia i sprawiają, że poddasze nadaje się do zamieszkania. Nasi eksperci chętnie pomogą Ci w wyborze odpowiednich okien.

Elementów na które należy zwrócić uwagę jest dużo więcej, dlatego warto zasięgnąć rady naszych fachowców, którzy chętnie pomogą tak zaprojektować dach, aby zapewnił Państwu największy komfort użytkowania przez wiele. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, w celu omówienia szczegółów i zapoznania się z ofertą!Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >