Blachodachówka – dlaczego warto rozważyć jej wybór?

Zalety blachodachówki

Budując dom lub robiąc jego generalny remont, każdy z nas prędzej czy później staje przed wyborem pokrycia dachowego. Zanim weźmie się pod uwagę jakiekolwiek inne rozwiązanie, warto na początku rozważyć zakup blachodachówki, która charakteryzuje się wieloma zaletami. Dlaczego jest tak popularna i co decyduje o tym, że jest to rozwiązanie optymalne?

Lekki i odporny dach

Na pierwszy rzut oka dobra blachodachówka niczym nie różni się od tradycyjnej dachówki ceramicznej. I w gruncie rzeczy po tym można poznać każdą dobrą dachówkę, niezależnie od tego, z czego jest wykonana. Od tradycyjnej dachówki blachodachówkę odróżnia natomiast materiał, z którego jest wyprodukowana. Wytwarza się ją bowiem z blachy stalowej, która po specjalnym wyprofilowaniu jest cynkowana z obu stron, a później dodatkowo pokrywana kilkukrotnie lakierem. Dzięki temu produkt końcowy staje się dużo bardziej odporny na korozję, uszkodzenia wywołane czynnikami zewnętrznymi oraz promieniowanie słoneczne.

Kolejną zaletą blachodachówki jest jej niewielka waga. Z tego powodu może być ona położona nie tylko na nowych, bardzo wytrzymałych więźbach, ale i na tych, które zostały zbudowane nawet kilkanaście lat temu. Najczęściej nie są one w idealnym stanie, dlatego cecha ta przemawia za wyborem tej opcji zwłaszcza wtedy, gdy remontujemy dach. Jednak i dla tych nowo budowanych jest idealna, ponieważ nie wymaga stworzenia więźby drogiej i wytrzymałej na tyle, by udźwignąć tradycyjne zadaszenie.

Dobry stosunek ceny do jakości

Nie bez znaczenia jest również cena blachodachówki. Jej zakup jest inwestycją wielokrotnie tańszą aniżeli nabycie dachówki ceramicznej. Poza tym trzeba wziąć też pod uwagę inne koszty związane z pokryciem dachu tym materiałem. Należy do nich wcześniej wspomniana więźba, która nie jest tak droga, jak ta pod dachówkę. Ponadto ułożenie blachodachówki jest dużo łatwiejsze, ponieważ najczęściej występuje ona w dość lekkich arkuszach.

Co najważniejsze, pomimo, iż jej cena nie jest wygórowana, jest ona najczęściej bardzo dobra jakościowo. W związku z tym jej producenci, tacy jak np. firma Dachlux – udzielają bardzo długich gwarancji, od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat. Często jednak długość gwarancji uzależniona jest od odpowiedniej dbałości i konserwacji blachodachówki.

Dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania czystości tego pokrycia dachowego. Wystarczy ją raz na jakiś czas przemyć myjką ciśnieniową, a natychmiast odzyskuje swój początkowy blask.

Ważną zaletą jest również to, że można ją otrzymać w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, co sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni odcień.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >