Dachówki Creaton – charakterystyka i główne zalety

Charakterystyka dachówek Creaton

Dachówki ceramiczne Creaton to sprawdzony rodzaj pokrycia dachowego. W tym przypadku podstawowym surowcem wykorzystanym podczas produkcji jest specjalnie uformowana i wypalona glina. Za sprawą procesów technologicznych staje się ona materiałem bardzo trwałym i odpornym na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. A to tylko jeden z powodów, dla których warto się nią zainteresować.

Wytrzymałe i efektowne

Dachówki marki Creaton, dystrybuowane przez firmę Dachlux, łączą w sobie nowoczesną technologię, dobrze znane rozwiązania oraz wysoką trwałość i jakość wykonania. Są dopracowane w najmniejszym detalu. Produkowane są z najlepszych złóż gliny w całej Europie, a dodatkowo uszlachetniane powłoką glazurowaną lub angobowaną. Dachówki ceramiczne Creaton to wiele różnych modeli, które sprzedawane są w szerokiej palecie barw do wyboru. Jednym z najpopularniejszych modeli jest od lat Titania Creaton, a więc dachówki typu holenderka płaska. Są one efektowne i wytrzymałe zarazem. Zwracają na siebie uwagę sporym formatem oraz falistym kształtem. Dzięki temu można uzyskać doskonałą optykę dachu wzbogaconą dodatkowo o efektowną grę światłocieni.

Nowoczesna Futura i klasyczna Harmonica

Dachówki Futura Creaton to z kolei dachówki wielkoformatowe, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnym designem. Zaprojektowane zostały przy uwzględnieniu najnowszych wyników z dziedziny statyki i dynamiki płynów. Na ich spodzie zostały umiejscowione specjalne mostki uszczelniające, a ich konstrukcja wykorzystuje sporo z techniki labiryntowej. Dzięki temu dachówki Futura są optymalne pod względem technicznym. Bardziej klasyczną propozycją są dachówki ceramiczne z linii Harmonica. Dachówki Creaton w tym przypadku są bardzo eleganckie i posiadają tradycyjną formę. Dlatego też pasują w zasadzie do każdego stylu architektonicznego. Sprawdzają się świetnie zarówno w przypadku dachów płaskich, jak i tych o dużym nachyleniu. Posiadają estetyczną, falistą strukturę. Dzięki solidnej budowie zamków są bardzo odporne na wnikanie wody deszczowej. Dodatkowo uszlachetnia się je warstwą angoby czy glazury. W ten sposób dachówki Creaton Harmonica stanowią skuteczną i trwałą ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników powodowych oraz przed osadzaniem się zanieczyszczeń. Oczywiście to tylko dwa przykładowe modele obrazujące, jak szeroki wybór oferuje firma; warto więc zapoznać się z całością oferty, bo absolutnie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >