Bezokapowy

Dlaczego warto wybrać system Bezokapowy?

Galeco Bezokapowy

Galeco Bezokapowy to innowacyjny sposób montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu.
System złożony jest ze stalowej rynny, z prostokątnym profilem o szerokości 125mm i rury spustowej, która wykonana jest z PVC o wymiarze 70x80mm. Innowacyjność systemu BEZOKAPOWEGO polega na zatrzaskowym połączeniu haka z maskownicą.

Zapytaj doradcę

KOLOR RAL KOLOR GALECO Materiał
~ RAL 9005 B Czarny STAL
~ RAL 7015 A Grafitowy STAL

 Na zamówienie istnieje możliwość lakierowania maskownicy na dowolny kolor z palety RAL.

Zapytaj doradcę

Zapytaj doradcę

System BEZOKAPOWY Galeco to innowacyjny system rynnowy, dedykowany do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu.

System złożony jest ze stalowej rynny o prostokątnym profilu o szerokości 125 mm i rury spustowej wykonanej z PVC-U o wymiarze 70 x 80 mm.

Łącznik doczołowy

Łącznik doczołowy jest to innowacyjne rozwiązanie Galeco umożliwiające szczelne połączenie rynien o profilu prostokątnym. Zastosowanie uszczelki umożliwia zachowanie dylatacji między łączonymi rynnami przy jednoczesnym zapewnieniu 100% szczelności systemu.

Dzięki zastosowaniu listków montażowych, rynnę wpina się w łącznik na zasadzie dźwigni, co gwarantuje szczelne przyleganie jej do dna łącznika.

Nowy łącznik Galeco może również pełnić funkcję haka doczołowego dzięki wzmocnionej stalowej konstrukcji i otworom montażowym.

Przekrój połączenia rynny i rury spustowej

Przekrój połączenia rynny i rury spustowej

Przekrój połączenia rynny i rury spustowej

wzór na występ krowki styczeń

Obliczanie Efektywnej Powierzchni Dachu (EPD)

Obliczanie Efektywnej Powierzchni Dachu (EPD)

Powierzchnia dachu w m2 = (C/2 + B) x długość dachu

Tabela wydajności

Porównując dane z tabeli z powierzchnią, którą masz odwodnić, wybierz ilość pionów spustowych oraz ich ustawienie najbardziej odpowiednie dla Twojego budynku. Dane w tabeli określają maksymalną powierzchnię dachu, z jakiej jest w stanie odebrać wodę jeden pion spustowy systemu przy skrajnym lub centralnym ustawieniu rury spustowej.

Ustawienie rury spustowej Wydajność systemu
skrajne 90 m2
centralne 180 m2

* Powyższe obliczenia zostały wykonane przy założeniu, że natężenie opadów wynosi 75 mm/h, a spadek dachu maksymalnie 50 stopni. Dla dachów o spadku mniejszym od 10 stopni lub płaskich, maksymalna efektywna powierzchnia dachu równa się powierzchni dachu.

System BEZOKAPOWY to optymalne połączenie trzech rodzajów materiałów Galeco

LUXOCYNK
Oprócz tradycyjnej powłoki cynkowej, pokryty jest powłoką polimerową oraz chromem tworząc stałą, solidną i zwartą powłokę, chroniącą stal przed korozją, a sam cynk przed patynowaniem.

PVC-U
Najbardziej ekonomiczny materiał w ofercie Galeco, gwarantujący jednocześnie wysoką jakość użytkowania na lata.

STAL
Materiał najwyższej jakości. Rdzeń stalowy pokryty ocynkiem i powłoką polimerową gwarantuje trwałość na lata.

Informacja o rozmiarze

Informacja o rozmiarze rynien

System Galeco BEZOKAPOWY występuje w jednym rozmiarze: 125/70×80 i służy do orynnowania domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych z uwzględnieniem dachów bez okapów. Dzięki prostokątnemu profilowi rynna jest bardziej wydajana niż konkurencyjne rynny 125 mm o profilu okrągłym. Prostokątna rura została zaprojektowane z myślą o chowaniu całego spustu w ociepleniu budynku.

 dachówkadachówkadachówkadachówkaoknagostyn

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >