Galeco Stal

Dlaczego warto wybrać system rynnowy Stal?

galeco stalGaleco STAL to system rynnowy –  narożnik regulowany, pozwalający wykonawcy od ręki uzyskać pożądany kąt montażu. Dzięki temu rozwiązaniu wykonawca nie musi oczekiwać kilku tygodni na nietypowy narożnik, oszczędzając tym samym czas i pieniądze. Rynna stalowa Galeco produkowana jest ze skandynawskiej stali o wysokiej trwałości, którą dodatkowo zapewnia zastosowanie 4 warstw ochronnych. Zabezpieczają one rynny przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, a grubość rdzenia stalowego wynosi 0,6 mm. Jest on dwustronnie cynkowany, pasywowany i pokryty ochronną i estetyczną powłoką organiczną.

Zapytaj doradcę

 

Ral Kolor Galeco Stal
120/90 135/90 135/100 150/100 150/120
 RAL 8004 D Ceglasty Ceglasty Ceglasty Ceglasty
RAL 8019 V Ciemnobrązowy
RAL 8017 E Czekoladowy brąz Czekoladowy brąz Czekoladowy brąz Czekoladowy brąz
H Medziany Miedziany
RAL 9003 W Biały Biały
RAL 9005 B Czarny Czarny Czarny Czarny
RAL 3009 R Ciemnoczerwony Ciemnoczerwony Ciemnoczerwony Ciemnoczerwony
RAL 7015 A Grafitowy Grafitowy
RAL 6020 Z Ciemnozielony Ciemnozielony

Zapytaj doradcę

Zapytaj doradcę

System rynnowy Galeco STAL wykonany jest z najlepszej jakości stali powlekanej. Rynny stalowe oraz rury spustowe zabezpieczone są czterema warstwami ochronnymi: cynkiem, warstwą pasywacyjną, podkładem oraz powłoką organiczną. Jest to jedyny na rynku KOMPLETNY SYSTEM OCHRONY RYNIEN I RUR SPUSTOWYCH: foliowanie i wewnętrzny szew rury, gwarantuje wysoką estetykę i brak zarysowań.

Charakterystyczny dla Galeco kształt rynny z wywinięciem do wewnątrz stanowi znak rozpoznawczy produktu. Rynna metalowa Galeco posiada głęboki profil tzw. kontynentalny, dlatego też jej wydajność jest wyższa niż wydajność systemów konkurencyjnych o tzw. profilu skandynawskim. Stalowy system rynnowy Galeco należy do systemów niezwykle innowacyjnych, w którym poszczególne elementy zostały precyzyjnie przemyślane. Nowoczesne szerokie łączniki klamrowe o zwiększonej powierzchni uszczelnienia, gwarantują stabilność systemu. Nowe narożniki klamrowe integrują sprawdzony system uszczelkowy z nowatorskim rozwiązaniem klamrowym. Ponadto nie wymagają stosowania ączników zaraz przy nich, co minimalizuje koszt całego systemu. Rynna stalowa montowana jest bezpośrednio do narożnika w sposób prosty i szybki. Instalując orynnowania najpierw montowane są haki, a dopiero po położeniu pokrycia dachowego zakładamy rynny. Użytkownikom daje to pewność, że rynny nie zostaną zniszczone przez np. spadające z dachu narzędzia czy dachówki.

Galeco STAL to system rynnowy dostępny w dziewięciu kolorach: miedzianym, czekoladowym brązie, ciemnobrązowym, ceglastym, ciemnoczerwonym, grafitowym, ciemnozielonym, białym i czarnym.

Materiał

galeco stal

System Galeco STAL wykonany jest z najwyższej jakości stali powlekanej. Wysoką trwałość blach zapewnia dodatkowe zastosowanie 4 warstw ochronnych, które zabezpieczają rynny metalowe przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Grubość rdzenia stalowego wynosi 0,6 mm. Jest on dwustronnie cynkowany, pasywowany i pokryty ochronną i estetyczną powłoką organiczną.

Kompletny system ochrony

Galeco jako pierwsza firma na rynku opracowała kompletny system zabezpieczania rur stalowych. Elementem systemu jest folia zabezpieczająca rury spustowe oraz rynny przed uszkodzeniem podczas składowania czy przewożenia. Pozwala to na zamontowanie elementów długich systemu bez najmniejszych zarysowań. Folia z czasem ulega degradacji. Z kolei wewnętrzny szew rury spustowej zmniejsza ryzyko ocierania się rur podczas składowania, a więc również zarysowań. Folia powinna być usuwana bezpośrednio przed montażem systemu Galeco STAL, dając gwarancję, że na dachu pojawi się niezniszczony i estetyczny system rynnowy.

Cechy systemu

 • Głęboki profil rynny tzw. kontynentalny.
 • Specjalne wywinięcie do wewnątrz rynny zapobiega wychlapywaniu się wody przy intensywnych opadach.
 • System uszczelkowy.
 • Szerokie łączniki klamrowe zwiększające stabilność systemu.
 • Narożniki uszczelkowe nie wymagają stosowania łączników do połączenia z rynną.
 • Uszczelki wykonane z materiału elastycznego, sprężystego i odpornego na starzenie.
 • Uniwersalne zaślepki uszczelkowo-zaciskowe.
 • Najbogatsza kolorystyka wśród systemów stalowych, powlekanych, dostępnych na rynku.
 • Łuki o niestandardowych kątach umożliwiają zastosowanie systemu przy skomplikowanej architekturze dachów.

Walory użytkowe

 • Estetyka wykonania.
 • Wysoka wytrzymałość mechaniczna.
 • Odporność na różnice temperatur.
 • 35-letnia gwarancja.
 • Najwyższej jakości stal.
 • Specjalnie profilowany hak o dużej wytrzymałości na obciążenia.


RynnaRynnaRynnaRynnaRynnaRynna

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z jednym z naszych biur >